همایش دوچرخه‌سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

مهاباد- ایرنا- همایش دوچرخه‌سواری همگانی با حضور بیش از ۱۰۰ رکاب‌زن با رعایت پروتکل‌های کامل بهداشتی و به مناسبت فرا رسیدن "هفته قوه قضاییه" در مهاباد برگزار شد.

رییس کمیته دوچرخه سواری همگانی و دبیر هیات دوچرخه‌سواری مهاباد روز سه‌شنبه در حاشیه این آیین گفت: در این همایش دوچرخه‌سواران مسیر ۶ کیلومتری ورزشگاه آزادی - پل حکمت - میدان شهرداری و چهارراه مولوی را رکاب زدند.

دیاکو توتونچی با اشاره به اینکه این همایش به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه در این شهرستان برگزار شد، افزود: در تلاش برای استمرار برگزاری همایش‌های عمومی به مناسبت‌های مختلف با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی هستیم.

وی ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد رغبت بیشتر جوانان به ورزش همگانی را از اهداف این طرح دانست و گفت: در پایان این همایش به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا شد.

توتونچی با بیان اینکه همایش دوچرخه‌سواری سه‌شنبه هر هفته در قالب طرح ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان نیز برگزار می‌شود، تاکید کرد: این برنامه به‌طور منظم در سه سال گذشته در سطح مهاباد برگزار شده است و  روز به روز بیشتر با استقبال شهروندان مواجه شده است.

رشته دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان و نوجوانان مهابادی است.

از یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

شهید بهشتی نخستین رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در روز هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ به همراه ۷۲ نفر از اعضای حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

سه‌شنبه‌های بدون خودرو پویشی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =