۶۶ کارمند متخلف در لرستان به مراجع قضایی معرفی شدند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل سازمان بازرسی لرستان گفت: پارسال ۶۶ کارمند متخلف در سطح ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان در قالب ۱۶ فقره گزارش به مراجع قضائی معرفی شدند.

مهدی اصلانی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش افزود: اگر مسئولان نظام و مدیران در مسیر شهید بهشتی قدم بردارند بسیاری از مشکلات کنونی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم مسولان مخلص را به خوبی می شناسند و قدردان آنها هستند، اظهار داشت: برخی از مسولان نظام در راه حفظ ارزش‌های نظام از همه چیز خود گذشتند.

اصلانی با بیان اینکه مردم بیش از نداری‌ها از تبعیض‌ها گلایه دارند، بیان کرد: این با ارزشها و آرمان‌های نظام و امام راحل منافات دارد و چنانچه فاصله بین مردم و مدیران کمتر شود مشکلات اقتصادی بهتر درک خواهد شد.

وی برتقویت روحیه مطالبه‌گری مردم از مدیران تاکید کرد و گفت: رییس قوه قضاییه مسیر اصلاح و سالم سازی را از دستگاه قضایی و دستگاه‌های زیرمجموعه آغاز کرده و این سبب ایجاد بارقه امید در بین مردم و نیروهای انقلابی شده است

مدیرکل سازمان بازرسی لرستان ضمن تاکید بر تقویت نظارت‌های درون سازمانی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های پیشگیرانه نظارت الکترونیک است، گفت: دولت الکترونیک در تمام سطوح توسط دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود و مردم خدمات خود را در بستر وب دریافت کنند.

وی اظهار داشت: در راستای مبارزه با فساد و تخلفات اداری در سال گذشته هفت شهردار، ۷۶ مدیر اداره و یا رئیس اداره و ۶۶ کارشناس به هیات تخلفات اداری استان معرفی شد و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز یک نفر در سطح مدیرکل و معاون، ۱۳ نفر در سطح رییس اداره یا رییس واحد و ۱۳ نفر نیز در سطح کارشناسان به هیئت تخلفات اداری لرستان معرفی شدند.

اصلانی با بیان اینکه  در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ نفر تحت تعقیب اداری قرار گرفته است، عنوان کرد: در مجموع در سال گذشته ۲۴۱ نفر در قالب شرکت‌های پیمانکاری، مشاوره‌ای به هیات تخلفات اداری استان معرفی شدند.

مدیرکل سازمان بازرسی لرستان گفت: در حوزه شهرداری ها بیشترین پرونده‌های تخلف در حوزه عوارض شهرداری‌ها تشکیل شده است و با توجه به تأکید رییس قوه قضائیه خط قرمزی در استان برای مبارزه با فساد وجود ندارد.

وی گفت: در خصوص پاداش‌های غیر قانونی شورای شهرها  نیز ما ورود پیدا کرده‌ایم، بعضی‌ها را پیگیری  و برخی از این پاداش‌ها به حساب دولت برگشت شده است.

مدیرکل سازمان بازرسی لرستان اظهار داشت: در بعضی از شهرداری‌ها  افرادی به روش‌های مختلف به کارگیری شده‌اندکه با پیگیری های انجام شده پایان کار و فعالیت این افراد صادر شده و در حال حاضر نیز این امر در دستور کار است.

اصلانی یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۳۶۱ میلیارد ریال  مطالبات دستگاه‌های اجرایی استان وصول شده و با ورود بازرسی بیش از ۱۹۱ میلیارد ریال از تضییع حقوق دولت جلوگیری شد.

اصلانی اظهار داشت: همچنین ۳۰۹ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف و  از واگذاری غیر قانونی اراضی جلوگیری شد.

وی به بازرسی ساختمان امید استانداری لرستان اشاره کرد و گفت: یک گزارش مفصل در این رابطه تهیه شده و افرادی در این رابطه نیز تحت تعقیب اداری و کیفری قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در این راستا افرادی  در سطح مدیریتی و کارشناسی در پروژه ساختمان استانداری تحت تعقیب اداری و کیفری قرار گرفته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =