خیران مهابادی برای احداث پارک جنگلی پیش قدم شدند

مهاباد- ایرنا- نخستین پارک جنگلی خیرساز توسط جمعی از شهروندان مهابادی در یکی از محلات این شهر امروز، سه‌شنبه به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این پارک جنگلی با عنوان "روناس" توسط هیات امنای آپارتمان‌های "روناس" این شهرستان و جمعی از خیران آن محله به مسافت بیش از یک هکتار ایجاد و به بهره‌برداری رسیده است.

مجید پاتو اظهار داشت: این پارک نخستین پارک جنگلی خیرساز مهاباد است که با هزینه چهار میلیارد ریال احداث شده است.

وی بیان کرد: در این پارک انواع نهال‌های بومی و درختان مثمر و غیر مثمر به همراه فضای سبز برای تفریح و زیبایی و ارتقای سرانه فضای سبز این محله پیش‌بینی شده که با استقبال بسیار خوبی نیز از سوی شهروندان مواجه گردیده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد با اشاره به اینکه در مهاباد ۱۳۸ هکتار فضای سبز وجود دارد، افزود: باتوجه به جمعیت ۱۸۲ هزار نفری این شهر، سرانه فضای‌ سبز هر شهروند مهابادی هفت متر و ۵۵ سانتی‌متر است که این میزان نسبت به میانگین استانی و کشوری کمتر است.

در مهاباد بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۵۰ هزار هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب، ۷۰ هزار هکتار مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و بقیه مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است، در این شهرستان بیش از یکهزار هکتار جنگل در منطقه «کاولان و کوران »؛۱۰۰ هکتار جنگل‌های مصنوعی و ۸۸ هکتار را ذخیره‌گاه جنگلی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =