۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83831208
۰ نفر

برچسب‌ها

بازارصنایع دستی البرز فرامرزی می‌شود

کرج - ایرنا -مدیر کل فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی البرزاعلام کرد که بازار فروش صنایع دستی این استان علاوه بر استان های همجوار فرامرزی می‌شود.

فریدون محمدی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال دستیابی به بازارهای کشورهای اروپایی هستیم که طی انعقادد تفاهم نامه‌ای با فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، هفته های فرهنگی و صنایع دستی استان البرز در کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد و درآن هنرمندان صنایع دستی بدون هزینه در این کشورها حضور می‌یابند و صنایع دستی خود را به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: در کنار این اقدام ، نمایشگاه‌های صنایع دستی درالبرز و استان های همجوار نیز برای هنرمندان صنایع دستی البرز برگزار می‌کنیم.

محمدی با بیان اینکه احداث بازارچه ،‌کارگاه دائمی و فروشگاه در البرز در دستور کار دارد،‌اظهارداشت: اولین بازارچه و بزرگترین و نمایشگاه صنایع دستی در کرج  بلوار شهید چمران جنب دانشکده کشاورزی به مساحت ۶۰۰ مترمربع  به صورت دائمی تا  ماه آینده گشایش می یابد.

به گفته وی، دومین بازارچه طی تفاهمی با شهرداری کرج در روبروی متروی کرج  به صورت کارگاه تولید  و نمایشگاه فروش  به مساحت ۷۰۰ متر مربع در آینده زندگی فعال می شود.

 سومین نمایشگاه و فروشگاه و کارگاه دائمی درشهرستان نظرآباد با مشارکت شورا وشهرداری نظرآباد و حمایت فرماندار این شهرستان  راه اندازی خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه در حال مذاکره با شهرداری برای فعال سازی فرهنگسرا به عنوان کارگاه و نمایشگاه صنایع دستی هستیم،‌گفت: بخشی از تمام فرهنگسراهای شهرداری کرج به صنایع دستی اختصاص می یابد.

وی افزود: همچنین در شهرستان‌های دیگر در حال مذاکره با فرمانداران ، شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم  تا در آینده نزدیک تمام مراکز شهرستان‌های استان البرز نمایشگاه های دائمی صنایع داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت کاروانسرای تاریخی شاه عباسی کرج ،‌ اظهارداشت: با توجه به اینکه این بنا در اختیار صندوق حفظ و احیای بنای تاریخی کشور است در حال پیگیری برای تغییر مدیریت این کارونسرا هستیم تا زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی استان در اختیار سرمایه گذار توانمند و دارای علاقه و انگیزه به تاریخ تمدن و فرهنگ ایران و میراث فرهنگی قرار گیرد.

وی یاد آور شد:  در این صورت کارگاه های هنرمندان صنایع دستی استان به صورت دائم در غرفه های مختلف کارونسرای شاه عباسی  نسبت به تولید عرضه و فروش اقدام خواهند کرد.

محمدی تاکید کرد که  تمام این برنامه ها برای رونق صنایع دستی استان البرز در بخش های مهم بازاریابی و فروش است چرا که صنایع دستی، خریداران خاص خودش را دارد.

وی گفت: به  دنبال این هستیم با حمایت استاندار البرز تمام دستگاه های دولتی ادارات، نهادها و کارخانه های  استان برای هدایای خود صنایع دستی تهیه کنند.

حدود سه هزارو ۵۰۰ نفر در بخش صنایع دستی استان البرز فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =