طرح «تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران» در شورا بررسی شد

تهران - ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعضای شورا، طرح «تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران» را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا؛ «علی اعطا» روز سه شنبه پس از دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز طرحی در ادامه جلسه قبل شورا تحت عنوان تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در دستور کار برای بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در فضاهای شهری از هنرهای تجسمی همچون مجسمه‌ها و نقاشی‌های دیواری استفاده می‌شود و برای آثار هنری که ارزش‌های ویژه‌ای دارند باید تعیین حریم به گونه‌ای انجام شود که به لحاظ دید و منظر ضمن حفظ حقوق مجاورین بهترین منظر فراهم شود.

اعطا تاکید کرد که اثری در نقطه‌ای از شهر که واجد ارزش است نصب می‌شود اما در معرض دید نیست و یا آلودگی‌های بشری وجود دارد که اجازه دیده شدن این اثر هنری را نمی‌دهد لذا در این طرح دو حریم برای این آثار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در این طرح برای پیشگیری از آسیب‌های فیزیکی به آثار هنری حریم تعریف شده‌است.

سخنگوی شورا ادامه داد: یک حریم حفاظتی منظری هم تعریف شده که پیوند بصری شهر و اثر هنری را در چشم انداز موجود حفظ می‌کند.

اعطا افزود: در همین راستا کمیته‌ای فنی با حضور نمایندگان شهرداری تهران، شورا و دستگاه‌های ذیربط برای تعیین حریم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه متولی موضوع هنرهای شهری در مجموعه شهرداری سازمان زیباسازی است، عنوان کرد که در این موضوع نیز دبیرخانه این کمیته در این سازمان مستقر خواهد شد.

به گفته اعطا، امروز موادی از این طرح در ادامه جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت اما پیشنهاداتی باقیمانده که در جلسه آینده به عنوان اولین دستور کار به آن پرداخته خواهد شد تا به اتمام برسد.

وی یادآور شد: طرح پس از تایید هیات تطبیق به شهرداری تهران ابلاغ می شود.

به گزارش ایرنا مصوبات شورای اسلامی شهر تهران پس از تایید توسط فرمانداری تهران برای اجرا به شهرداری تهران ابلاغ می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =