همکاری رشته‌های دانشگاهی در طراحی سامانه بحران‌های اپیدمیک

تهران- ایرنا- و مقرر شد رشته‌های مختلف دانشگاهی در طراحی سامانه سیاست‌گذاری هوشمند بحران‌های اپیدمیک (ساهوپ) همکاری گسترده داشته باشند.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه علامه طباطبایی، جلسه مجازی کارگروه ملی آسیب‌شناسی پساکرونا در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

شبیه سازی آنلاین سامانه ساهوپ در زمینه های سیاست قرنطینه عمومی، سیاست اصلاح رفتار، قرنطینه هوشمند و تحلیل حساسیت و نتایج کلی، ضرورت پیش‌بینی، طراحی و شبیه‌سازی سامانه در زمینه ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره، پرسش و پاسخ در زمینه سامانه ساهوپ با نگاه کلان از موارد مطرح شده در این جلسه مجازی بود.

پیگیری فعالیت‌های پژوهشی و تهیه بسته‌های آموزشی، طراحی و ایجاد هسته‌های پژوهشی در دانشگاه‌های متعدد کشور، برگزاری همایش ملی پیرامون موضوعات مرتباط با بحران کرونا در اسفند ۹۹، اعلام همکاری دانشگاه های مختلف کشور با کارگروه ملی برای انجام پژوهش های کاربردی از دیگر موارد مطرح شده  بود.
همچنین اعلام نیاز مردم به دستاوردهای فرهیختگان دانشگاهی در زمینه آگاه سازی مردم از ابعاد کرونا در کشور و دعوت از استادان برای افتتاح دبیرخانه کارگروه در دانشگاه علامه طباطبایی در این جلسه مطرح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =