نماینده محلات خواستار واکنش قاطع دولت به قطعنامه شورای حکام شد

تهران-ایرنا- نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام قاطع دولت در خصوص قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: چرا دولت در خصوص قطعنامه شورای حکام علیه فعالیت هسته‌ای ایران اقدام قاطع ندارد، مگر اینستکس و برجام برای شما درس عبرت نشده که درباره این قطعنامه همچنان سکوت می‌کنید.

وی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو و لوزام خانگی گفت: در شرایطی که بازار نوسان دارد چرا همچنان وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اداره می‌شود، سرپرست خود را بلاتکلیف می‌داند و انتظار می‌رود رئیس جمهور هر چه زودتر وزیر صمت را معرفی کند.

سلیمی با بیان اینکه  قرار بود وزارت امور خارجه هر ۶ ماه یک بار اقدامات خود در خصوص برجام را به مجلس گزارش دهد، ادامه داد: آخرین گزارش در سال ۹۷ ارائه شده، چرا مجلس پیگیری نمی‌کند و فقط تماشاچی است.

علی نیکزاد ریاست جلسه علنی  را برعهده داشت در پاسخ وی گفت: وزارت صمت می‌تواند تا ۹۰ روز با سرپرست اداره شود، طبق ماده ۲۳۵ آیین‌نامه داخلی مجلس رئیس جمهور و وزرا باید مرداد ماه برای ارائه گزارش در مجلس حضور پیدا کنند، در هیأت رئیسه به دنبال تعیین ساز و کاری جهت اجرایی شدن این ماده آیین‌نامه داخلی هستیم

قوه قضاییه با مسئولان متخلف برخورد کند

مجید نصیرایی نماینده فردوس در مجلس شورای اسلامی هم در تذکری از اقدامات رئیس قوه قضائیه در مبارزه جدی با فساد تشکر کرد و گفت: باید قاطعیت در برخورد با فساد بیشتر شده و جلوی تضییع حق و حقوق مردم گرفته شود.

وی بر ضرورت مساعدت مجلس با قوه قضائیه در مبارزه با فساد، تاکید کرد و افزود: مجلس در صورت وجود خلاء قانونی و برای رفع آن با این قوه همکاری می‌کند.

نماینده فردوس در مجلس ادامه داد: قوه قضائیه باید ضمن برخورد با موضوع فساد، در صورت بروز تخلف و فساد از سوی مسئولان چه وزیر و چه وکیل با او برخورد کند.

قانون ایثارگران  اجرا نمی‌شود

علی اصغر خانی نماینده شاهرود در مجلس هم در تذکری گفت: قانون مرتبط با ایثارگران توسط دولت و همه نهادها در حال اجرا است اما در مجلس به آن توجه نشده است و باید این رویه اصلاح شود.

نیکزاد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ وی اظهار داشت: اجرا نشدن این قانون مربوط به مجلس یازدهم نیست و آئین نامه داخلی مجلس که در مجالس قبلی تصویب رسیده به نحوی است که دستورالعمل اجرایی قانون مذکور درآن دیده نشده ولازم است در این مجلس با دستور هیات رئیسه در کمیسیون مربوطه مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha