حمایت از بخش تولید از رویکردهای دستگاه قضایی است

کرج - ایرنا - رییس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر اهمیت شعار سال گفت : حمایت از بخش تولید از رویکردهای مهم دستگاه قضایی در کشور و البرز است.

احمد فاضلی هریکندی  روز سه شنبه در بازدید از شهرک دارویی برکت شهرستان ساوجبلاغ افزود: برهمین اساس بازدیدهای مستمر میدانی از واحدهای تولیدی و صنعتی با هدف گره گشایی از مشکلات و موانع تولید در برنامه کاری دستگاه قضایی استان البرز قرار گرفته است.

وی افزود: این شهرک اولین منطقه ویژه اقتصادی دارویی کشور در استان البرز است و ما کمک می کنیم مشکلات این مجموعه مرتفع و شاهد توسعه روز افزون آن باشیم.  

فاضل هریکندی افزود: از جمله اقداماتی که در دادگستری انجام شده طرح تحول قوه قضاییه بوده که برنامه های محوری حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در دستور کار است.
وی تاکید کرد که  جهش تولید به صرف شعار نیست  بلکه نامگذاری سال یک هدف و سیاست و محور است، ما اولین شورای قضایی را در کشور تشکیل داریم و اولین محور ما بررسی و رسیدگی به مشکلات صنعتی بوده است.

رییس کل دادگستری البرز افزود: این استان دارای  ۱۱ شهرک صنعتی و سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی صنعتی است  که ایجاد شناسنامه برای تمام این واحد ها ضروری است .

رییس  هیات مدیره  شهرک صنعتی دارویی برکت گفت: این شهرک به عنوان اولین شهرک تخصصی صنعتی و دارویی کشور با هدف ایجاد زیرساخت برای  استقرار صنایع دارویی  در مساحتی بیش از ۲۰۰ هکتار در شمال آزادراه و با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.

جلیل بشارتی افزود: شهرک صنعتی دارویی برکت بر مبنای مطالعات بازار دارویی کشور اعم از صادرات و واردات دارو با توجه به تقویت آهنگ رشد صنایع داروسازی و هدایت صنایع فناورانه و پیشرو با مطالعات جهانی به منظور استقرار زیرساخت های متناسب با حوزه تولید دارو و صنایع وابسته در منطقه کردان شهرستان ساوجبلاغ استان البرز بر اساس آخرین استانداردهای مورد نیاز عملیات تولید خوب و بر پایه بررسی های صورت یافته با نمونه های مشابه و موجود در کشورهای دیگر ایجاد شده است.

وی گفت: از اثرات اجتماعی این پروژه عظیم و ملی می توان به انتقال دانش فنی و توسعه علمی، توسعه صادرات دارویی کشور و صرفه جویی ارزی، ایجـاد بیش از هفت هزار فرصـت شغلی مستقیم، امکان اتصال زنجیره ی دانشگاه، صنعت و تجارت، کاهش قابل توجه هزینه تمام شده دارو برای بیماران و تبدیل ایـران به عنـوان یکی از قطب های اصلی دارویی در منطقه اشاره نمود.

بشارتی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ شرکت دارویی وساخت تجهیزات پزشکی معتبر و برجسته داخلی و خارجی در صنعت سلامت  شهرک صنعتی دارویی برکت سرمایه گذاری کرده اند، افزود: در این بین برندهای معتبری از کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان و انگلستان، اتریش دارای جایگاه ویژه ای می باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha