۲۲ گونه زخمی حیات وحش در سبزوار از مرگ نجات یافتند

سبزوار- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: حامیان محیط زیست در سبزوار طی دو هفته اخیر با کمک به ۲۲ حیوان زخمی در حیات وحش و تحویل آنها به اداره محیط زیست موجب نجات این وحوش و تداوم حیاتشان شدند.

حمیدرضا صادقی روز چهارشنبه با بیان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده این گونه‌های حیات وحش بره آهو، عقاب، سارگپه، دلیجه، بوتیمار، جغد، شانه به سر، فلامینگو و جوجه بلدرچین بوده است.
وی ادامه داد: این گونه های حیات وحش پس از معاینه جهت تیمار به دوستداران حیات وحش تحویل داده شد تا پس از معالجه و بازتوانی کامل در دامن طبیعت و در زیستگاههای مناسب خود رها شوند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: از این ۲۲ گونه حیات وحش تا کنون چهار بوتیمار کوچک، پنج سارگپه و چهار دلیجه پس از مداوا در طبیعت رها شده اند و سایر  گونه ها در مرحله بازتوانی قرار دارند.
وی افزود: شهروندان در صورت مواجهه با گونه های مصدوم حیات وحش، بلافاصله مراتب را به اداره محیط زیست اطلاع دهند.
گونه‌های جانوری همچون قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی مانند بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه‌های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار محسوب می‌شوند.
شهرستان‌های سبزوار و داورزن دارای دو منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت ۳۹ هزار هکتار و دو منطقه شکار ممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت ۱۰۸ هزار هکتار هستند.
سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =