۱۲ قطعه کبک از شکارچی سابقه‌دار سقزی کشف شد

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت: ماموران یگان حفاظت با همکاری و همیاری دوستداران محیط زیست و اخذ حکم قضایی و بازرسی منزل یک شکارچی سابقه‌دار، ۱۲ قطعه کبک را کشف و توقیف کردند.

فرهاد سیف پناهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ماموریت یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان رصد شکارچیان سابقه دار است.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت با رصد مستمر خود از اقدامات یک شکارچی سابقه‌دار در این شهرستان و با اخذ دستور مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی به منزل این فرد خاطی که برنامه فروش ۱۲ قطعه کبک را طراحی کرده بود، وارد شدند.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز افزود: واحد حقوقی این اداره پس از صورتجلسه کردن موارد مذکور،  فرد خاطی را برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کرد.

سیف‌پناهی یادآور شد: با توجه به اینکه کبک‌ها به مدت طولانی در اسارت بودند وضعیت جسمانی آنها بررسی شد و پس از تعیین تکلیف از نظر حقوقی و تعیین زیستگاه مناسب در روزهای آینده در طبیعت رها سازی می‌شوند.

شهرستان سقز با داشتن منطقه حفاظت شده عبدالرزاق از شهرستان های مهم در داشتن تنوع زیستی است که تاکنون بیش از ۸۰ نوع پرنده و ۱۷ گونه پستانداران از جمله لک لک، عقاب طلایی، هما، قرقی، مرغ حق، کبک، قوچ و میش، شغال و میش مرغ در این زیستگاه شناسایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =