اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان از مالیات بر ارزش‌افزوده به عشایر

تهران- ایرنا- رییس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده باید در مناطق و سامانه های عشایری هزینه شود، گفت: سالانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به عشایر کشور اختصاص می یابد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کرمعلی قندالی» در نشست بررسی سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده و مشکلات آن افزود: تحولات و پروژه های خوبی در حوزه های آبرسانی، راه سازی و انرژی خورشیدی از محل اعتبارات ارزش افزوده در مناطق عشایری کشور اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی را با فرمانداری ها در خصوص هزینه کرد این اعتبارات داریم و متاسفانه بخشی از این اعتبارات در مناطق روستائی هزینه می شود، اظهارداشت: اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده صرفا باید در سامانه های عرفی و نهایتا ایل‌راه‌های عشایری هزینه شود و استفاده آن در مناطق روستائی توجیحی ندارد.

رییس سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: ما در شهرها به همه امکانات رفاهی از جمله آب، برق، گاز، سرپناه، وسایل سرمایشی و گرمایی دسترسی داریم و من همواره فکر می کنم که جامعه عشایری چه سهمی از این امکانات دارند.

وی گفت: نوع و سبک زندگی عشایری را باید با فراهم کردن شرایط و امکانات مناسب برای آنان، حفظ کنیم.

قندالی با بیان اینکه موضوع تامین آب شرب برای عشایر بسیار مهم و سرنوشت ساز است، اظهارداشت: وضعیت هواشناسی را به صورت مرتب رصد می کنیم و به نظر می رسد امسال در پاییز با چالش بارندگی مواجه شویم و اگر بتوانیم برنامه ریزی کنیم درصدی از این اعتبارات را برای آبرسانی سیار به عشایر اختصاص دهیم، مشکلات کمتری در این حوزه خواهیم داشت.

رییس سازمان امور عشایر با اشاره به ظرفیت های تشکل های عشایری و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری، یادآور شد: سرمایه این صندوق در ابتدای تاسیس ۱۹ میلیارد تومان بود اما با کمک هایی که شد امروز سرمایه آن به ۷۵ میلیارد تومان رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =