ضرورت افزایش انتخاب سفیران کتاب در غرب مازندران

نوشهر - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های استان مازندران با بیان اینکه در کتابخانه های غرب مازندران تنها دو دختر به عنوان سفیران کتاب فعالیت می کنند،‌ گفت‌: مدیران کتابخانه‌های این شهرها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی،‌ نوجوانان و جوانان بیشتری را به عنوان سفیران کتاب انتخاب کنند.

آرزو ولی پور روز سه شنبه در نشست صمیمی با دختران کتابخوان غرب مازندران در محل کتابخانه احمدنژاد رامسر افزود: اجرای طرح سفیران کتاب به منظور تشویق همه جامعه خصوصا جوانان و نوجوان به کتابخوانی است و با وجود ظرفیت بالای منطقه می توان از دختران زیادی به عنوان سفیران کتاب در منطقه انتخاب کرد.

وی گفت :‌ در این نشست دختران با گروه های سنی مختلف نقطه نظرات جالبی را برای ترغیب خانواده و حتی دوستان برای روی آوردن به کتاب و کتابخوانی مطرح کردند که در صورت انتخاب این افراد به عنوان سفیران کتابخوانی می توان در آینده شاهد گسترش فرهنگ کتابخوانی در میان جوانان بود.

مدیر کل کتابخانه های مازندران تصریح کرد که شاید یکی از دلایل عدم گرایش جوانان و حتی نوجوانان به انتخاب سفیران کتاب عدم اطلاع کامل از طرح های این نهاد باشد به همین خاطر لازم است مدیران کتابخانه ها در این زمینه بیشتر اطلاع رسانی کنند تا زمینه جذب انان در این طرح ها فراهم شود.

ولی پور به دختران حاضر در این نشست پیشنهاد کرد که نامه ای با موضوع دختران شهیدان مدافع حرم بنویسند تا از این طریق بدانیم که چقدر با روحیه دخترانی که اجازه دادند تا پدرانشان به جنگ دشمن بروند، آشنا هستید.

وی همچنین بر شاد بودن دختران  این مرز و بوم تاکید کرد و گفت :‌  شادی صرفا به معنای استفاده از رنگ های شاد و زرق و برق رقص و اواز در ظاهر نیست بلکه منظور از شادی ذهن روشن، متعالی و خوب حرف زدن با افزایش دامنه واژگان است.

ولی پور غرب استان را به واسطه جاذبه های بصری وچشم نواز به قلب استان معرفی کرد و افزود: زیبایی هایی بصری این خطه سرسبز می تواند بستری برای افزایش محتوایی ذهن و خردمان این منطقه هم باشد،زمانیکه ما از این زیبایی ها به کتاب خواندن ترغیب شویم.

در این نشست تعدادی از دختران شهرهای غرب مازندران با رعایت پروتکل های بهداشتی حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =