استاندار: خراسان رضوی در اجرای محدودیتهای پیشگیرانه کرونا پیشگام است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: تمامی تلاشهای لازم و ممکن برای مهار شیوع ویروس بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ در این استان صورت گرفته بطوری که خراسان رضوی در اجرا و اعمال محدودیتهای پیشگیرانه از کرونا در کشور پیشگام بوده است.

علیرضا رزم‌حسینی روز سه‌شنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی با حضور معاون‌کل وزارت بهداشت در مشهد افزود: نخستین راهبرد مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی برقراری محدودیت‌های ویژه و راهبرد دوم آزادی کسب و کار و دایر شدن صنوف است.
وی ادامه داد: خوشبختانه مسوولان حرم مطهر رضوی پس از بازگشایی به خوبی پروتکل‌ها را رعایت کرده اند و فرآیند ضدعفونی اماکن را به خوبی انجام داده اند.
معاون‌کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست گفت: خراسان رضوی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در سطح کشور عملکرد بسیار قابل قبولی در پیشگیری و درمان این بیماری داشته است.
دکتر ایرج حریرچی افزود: مسوولان خراسان رضوی در ادامه این مسیر هر تصمیمی را اتخاذ کنند من به عنوان نماینده وزیر بهداشت پیگیری لازم را برای عملیاتی شدن آن دنبال خواهم کرد.
وی در ادامه همچنین از مساجد و حرمهای مطهر چهارگانه در سطح کشور به عنوان مکانهایی که بیشترین میزان رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در آنجا رعایت می‌شود یاد و بیان کرد: هنوز اطلاعات پزشکی در مورد ویروس کرونا ناقص است بنابرانی باید همچنان با احتیاط حرکت کنیم. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۹ هزار و ۹۷۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۸۶۳ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۱۶۹ هزار و ۱۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۶ نفر را بیمار کرده و جان ۴۷۴ هزار و ۴۶۷ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. چهار میلیون و ۹۴۰ هزار و ۲۹۸ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و۳۸۸ هزار و ۲۲۵ بیمار کرونا و ۱۲۲ هزار و ۶۱۱ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشورهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =