یک مرکز درمانی در تربت حیدریه با حضور معاون وزیر بهداشت افتتاح شد

تربت‌حیدریه - ایرنا - کلینیک تخصصی احمدیه (بلبل تربتی) تربت‌حیدریه با صرف بیش‌ از ۱۳۰ میلیارد ریال با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه در آیین بهره‌برداری از این طرح گفت: زمین این مرکز درمانی در ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع مساحت توسط خیر نیک اندیش "احمد بلبل‌تربتی" که یکی از خیرین حوزه سلامت منطقه است اهدا شده است.
حسین ابراهیمی‌پور، زیربنای کلینیک را چهار هزار و ۲۷۸ مترمربع ذکرکرد و افزود: ۴۰ پزشک متخصص در رشته‌های زنان، کودکان، جراحی عمومی، قلب، چشم، داخلی، گوش و حلق وبینی، گوارش، ارتوپدی و بیماری‌های عفونی به بیماران در قالب تعرفه دولتی خدمات ارایه می‌دهند.
وی اظهار داشت: این مرکز درمانی همچنین در بخش‌های اورولوژی، سونوگرافی، ماموگرافی نیز با تعرفه دولتی به بیماران خدمات درمانی ارایه می‌کند.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ناپیوسته تحصیل می‌کنند.
هم اکنون در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، ۱۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای خدمات ارایه می‌کنند و تعداد ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی نیز ۴۷ دستگاه است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha