معاون وزیر بهداشت: اولویت نخست ما تامین بهداشت عمومی و سلامت مردم است

تربت‌حیدریه - ایرنا - معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: اولویت نخست ما تامین بهداشت عمومی و سلامت اقشار مختلف مردم است.

 ایرج حریرچی روز سه‌شنبه در آیین معارفه رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه افزود: تلاش کادر درمان در سراسر کشور نیز گواه این ادعاست که همگی برای ریشه کن کردن کرونا در تلاش شبانه‌روزی هستند.    
وی با بیان اینکه نظام‌های سلامت تا سال ۲۰۰۸ سه هدف عمده را دنبال می‌کنند ادامه داد: افزایش سلامت مردم، حفاظت مالی از مردم در راستای تامین سلامت و کسب رضایت مردم سه هدفی است که برای محقق شدن آنها در تلاش شبانه‌روزی هستیم.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: از سال ۲۰۰۸ نظام سلامت یک هدف دیگر را هم دنبال می‌کند و آن کارایی است که با منابع موجود رضایت حداکثری مردم را تامین کند و گواه این ادعا مراجعه زیاد مردم به مراکز درمانی و کسب رضایتمندی آنان بوده است.

حریرچی افزود: اهمیت این آمار زمانی بیشتر مشخص می‌شود که همگان بدانند مردم تنها در زمان زایمان است که با خوشحالی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و در دیگر موارد از روی دل خوش به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند و کادر درمان از این حیث باید در تامین آرامش روحی مردم نیز تلاش کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه نیز در این مراسم گفت: این خطه نخستین شهرستان در خراسان رضوی است که پروتکل‌های وزارت بهداشت برای مهار کرونا را رعایت کرد و گواه این ادعا نیز کاهش آمار مرگ و میر نسبت به دیگر شهرهای استان است.
علی رستمی افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می‌شود که تربت‌حیدریه به جز مشهد، پس‌از نیشابور و سبزوار دارای جمعیت سوم استان است و با  وجود آن که در مسیر تردد به مشهد قرار دارد اما با این حال کنترل قابل قبولی در آمد و شد مردم به این شهرستان برای مهار بیماری کرونا وجود دارد.
در این آیین از خدمات سعیدرضا قنبری‌زاده رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تجلیل شد و حسین ابراهیمی پور به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه معرفی شد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ناپیوسته تحصیل می‌کنند.
هم اکنون در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، ۱۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای خدمات ارایه می‌کنند و تعداد ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی نیز ۴۷ دستگاه است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب  مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha