۴۴ مرکز پورت دیتا در خراسان جنوبی توسعه یافت

بیرجند - ایرنا - سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: امسال ۴۴ مرکز پورت دیتا در استان با تلاش همکاران مخابرات منطقه و برای رفاه مشترکان در روزهای کرونایی، نصب شده و فناوری آن ارتقا یافته است.

حسن آذری نصرآباد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با هدف توجه به روند توسعه شبکه ارتباطات و اجرای طرح فاز هشت توسعه ارتباطات سیار در خراسان جنوبی انجام شده است.

وی گفت: در این خصوص ۱۳ سایت جدید تلفن همراه روستایی در قالب پروژه‌های USO در استان راه‌اندازی و به روزرسانی شد و تجهیزات فنی آن ارتقا یافت.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی اظهار داشت: همچنین یک سایت جدید تلفن همراه روستایی در قالب پروژه فاز هشت سیار برای استفاده بهینه مشترکان از خدمات تلفن همراه افزایش یافت.

وی تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور و لزوم رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه که مهمترین راه مقابله با کرونا به شمار می‌رود، بهره‌مندی از اینترنت پرسرعت برای انجام فعالیت‌های غیرحضوری، اقتصادی، آموزشی، ارتباطات تصویری و سایر خدمات نیاز به بستری دارد که با همکاری و تلاش مخابرات فراهم می‌شود.

آذری نصرآباد گفت: حفظ کیفیت خدمات اینترنتی یکی از مهمترین وظایف شرکت مخابرات در این روزهای سخت به شمار می‌رود.

وی از اجرای ۴۳ کیلومتر پروژه USO فیبر در استان خبر داد و افزود: جایگزینی سوئیچ دو حصاران با کافوی نوری (GPON ) به ظرفیت ۱K ارتقا یافته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: نصب تجهیزات و ارتقای این سایت‌ها تاثیر بسزایی در کاهش نقاط کور و افزایش پهنای باند تلفن همراه و در نتیجه ارتقای سرعت و کیفیت اینترنت همراه اول در مناطق خواهد داشت.

وی عنوان کرد: برای افزایش کیفیت سرویس‌های اینترنت، اینترنت پرسرعت بر پایه فناوری FTTH در استان در حال راه‌اندازی است.

آذری نصرآباد گفت: سرویس‌های FTTH  جزو پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا محسوب می‌شوند و مخابرات منطقه در تلاش است تا بتواند در زمینه ارائه فناوری نوین مخابراتی علیرغم همه تنگناها و مشکلات به روز باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد مشترکان FTTH  در استان خراسان جنوبی با توجه به بسته‌های متنوع و جذاب و استقبال هم‌استانی‌ها رو به افزایش است.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی اظهار داشت: سرویس FTTH مخابرات در شهرهای بیرجند، قاین و فردوس  فعال شده است و تاکنون یک هزار ۹۴۸ مشترک از آن بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: واگذاری این سرویس در شهر بیرجند محدوده خیابان‌های مدرس، معلم، یاس، نسترن، فرهنگ، ابتدای خیابان طالقانی، حکیم نزاری، خیابان جمهوری (محدوده بازار) و مجتمع‌های (معراج و فاز ارتش) قابل واگذاری است.

وی افزود: امسال اجرای این پروژه در برخی محدوده خیابان‌های عدالت و رسالت نیز به اتمام رسیده است و کماکان با تلاش همکاران مخابراتی این پروژه در خراسان جنوبی رو به گسترش خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =