نماینده ایذه از تبعیض در توزیع فعالیت‌های اقتصادی میان استان‌ها انتقاد کرد

تهران- ایرنا- نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی از تبعیض در توزیع فعالیت‌های اقتصادی میان استان‌ها و مناطق مختلف کشور انتقاد کرد.

عبدالله ایزدپناه روز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس در تذکری خطاب به وزیر کشور اظهار داشت: مقوله امنیت یکی از اساسی‌ترین نیازهای اولیه هر جامعه است به‌خصوص امنیت داخلی که در حوزه کاری شما است. هر کجا امنیت نباشد سرمایه‌گذاری درهیچ زمینه‌ای صورت نخواهد گرفت.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی افزود: در تیرماه ۹۴، درگیری کوچک بین دو خانواده همسایه در یکی از روستاهای میان رامهرمز و باغملک که متعلق به هر دو شهرستان بود به دلیل عدم جلوگیری از ادامه آن سبب شد که دو طایفه بالغ بر چهار هزار خانواده وارد این نزاع شوند.

ایزدپناه خطاب به قالیباف تصریح کرد: تاکنون ۱۸ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح و ده‌ها میلیارد خسارت مالی و موجب بی‌خانمان شدن صدها خانواده شده است. اقتصاد مردم فلج، کشاورزی تعطیل شده است. سایر طوایف همجوار نیز از صدمات این نزاع بی‌بهره نبودند و تاکنون هم به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: گرچه در حال حاضر درگیری عملا وجود دارد ولی از آنجایی که موضوع فیصله پیدا نکرده مانند آتش زیر خاکستر برای ادامه نزاع و جنگ خواهد بود.

آیا نظام قادر به خاموش کردن یک فتنه محلی و طایفه‌ای نیست؟

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس خطاب به رحمانی فضلی گفت:‌ آیا نظام قادر به خاموش کردن یک فتنه محلی و طایفه‌ای نیست؟ من این را کوتاهی از جانب برخی از مسئولین امر می‌بینم. ضمن اینکه از شما دعوت می‌کنم رسما به منطقه بیاید، انتظار دارم این موضوع را جدی بگیرید که مشکلات و نزاع بیشتری رخ ندهد.

ایزدپناه ادامه داد: موضوع بعدی اصل ۴۸ قانون اساسی است که در این اصل آمده که نباید در بهره‌برداری از منابع طبیعی و استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان‌ها و توزیع فعالیت‌های اقتصادی میان استان‌ها و مناطق مختلف کشور تبعیض وجود داشته باشد. به طوری که هر منطقه‌ای به فراخور نیازها و استعداد رشد خود امکانات در دسترس داشته باشند.

وی افود: آیا واقعا عدالت در توزیع سرمایه ایجاد شده است؟ روستاهای بخش‌های ما در ایذه و باغملک از ابتدایی‌ترین خدمات بی‌بهره هستند روستاهای ما که بدون دهیاری هستند توزیع اعتبارات عادلانه صورت نمی‌گیرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha