۲۲۳ هزار قلم داروی بهداشتی در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: نیروهای مرزبانی این استان ۲۲۳ هزار و ۱۶۳ قلم انواع داروی بهداشتی در نقطه صفر مرزیکشف و ضبط کردند.

سردار علیرضا مرزبانی روز سه‌شنبه اظهار داشت: در راستای حراست از مرزها و تشدید اقدامات کنترلی، ماموران گروهان پشتیبانی و رزم هنگ مرزی بانه حین اجرای کمین در حوزه پاسگاه مرزی هنگ ژال به یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ که راننده آن در حال تخلیه بار در نقطه صفر مرزی بود مشکوک شدند.

وی افزود: راننده خودرو به محض مشاهده مرزبانان از محل متواری که ماموران طی تعقیب و گریز با رعایت جوانب احتیاطی اقدام به توقیف خودرو و دستگیری راننده آن کردند.

فرمانده مرزبانی کردستان اضافه کرد: مرزبانان در پاک سازی محل و بازرسی از خوردو ۱۱ هزار و ۲۵۰ عدد ماسک فیلتر دار و ساده، ۲۲۳ هزار و ۱۶۳ قلم داروی تقویتی و یک دستگاه بی سیم دستی را کشف  و مانع خروج این کالاهای قاچاق از کشور شدند.

سردار مرزبانی یادآور شد: ارزش ریالی ماسک‌های کشف شده بیش از یک میلیارد ریال و ارزش ریالی داروهای کشف شده توسط کارشناسان سازمان غذا و دارو در دست بررسی است.

وی تاکید کرد: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم در مرزبانی استان کردستان بوده و با متخلفان و سودجویان بشدت برخورد می‌شود.

۱۰۴ راس دام فاقد مجوز دربیجار توقیف شد

جانشین فرمانده انتظامی کردستان نیز از کشف ۱۰۴ راس دام فاقد مجوز در شهرستان بیجار خبر داد و افزود: ماموران انتظامی بخش چنگ الماس شهرستان بیجار حین گشت در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن را متوقف کردند و در بازرسی از آن ۱۰۴ رأس گوسفند فاقد مجوز کشف کردند.

سرهنگ رسول برزویی با بیان اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به آثار سوء قاچاق کالا بر اقتصاد کشور، گفت: مقابله جدی با قاچاق جزو اولویت های کاری پلیس بوده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha