مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی: کرونا به زنان آسیب بیشتری زده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: بحران بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا به زنان‌ نان‌آور و کارآفرین بسیار بیشتر از مردان آسیب زده لذا این قشر جامعه برای دوران پساکرونا نیازمند حمایت همه‌جانبه سازمانها و نهادهای متولی‌ هستند.

طاهره طهماسبی  روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از یک برنامه کاربردی با عنوان "اپلیکیشن تخصصی بانوان تاکسی" در مشهد افزود: استفاده از امکانات رسانه‌های دیجیتالی در فضای مجازی می‌تواند در مسیر حمایت همه‌جانبه از زنان‌ نان‌آور و کارآفرین در دوران پساکرونا، بسیار راهگشا باشد.  

وی حوزه اشتغال و تولید کشور را پس از بروز بحران بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا، دچار مشکلات فراوان توصیف و بیان کرد: آسیب‌پذیری بانوان کارآفرین و نان‌آور در این شرایط بیشتر بوده لذا میبایست همه ظرفیتها بکار گرفته شوند تا شاهد اثربخشی بیشتری در حوزه اقتصاد و کارآفرینی باشیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد: سیاستهای کلی نظام، نام‌گذاری سالها و تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم نیز بر اهمیت کارآفرینی، تولید و اشتغال تاکید دارند و ما نیز تکلیف داریم از تمام امکانات برای اثر بخشی در حوزه اشتغال بانوان کار آفرین و یا دریافت کننده خدمت استفاده کنیم به همین خاطر بیش از ۷۰ درصد فعالیتهای دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی در حوزه اقتصادی و اشتغال است.

وی گفت: در فضای بحرانی کرونا و پساکرونا استفاده از امکانات دیجیتالی رسانه‌ها برای افزایش اشتغال و درآمد زنان بسیار می‌تواند موثر باشد، استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتالی از ملزومات زندگی در بحران کرونا و پساکرونا است و ما باید با درک این موضع مهم از امکانات یاد شده استفاده کنیم.

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل بانوان خراسان رضوی نیز در مراسم رونمایی از یک برنامه کاربردی با عنوان "اپلیکیشن تخصصی بانوان تاکسیگفت: این اتحادیه با عضویت دو هزار و ۳۵۰ نفر از بانوان سرپرست خانوار و راننده با گنجایش ماهانه ۲۰ هزار مسافر در حوزه جغرافیایی کلانشهر مشهد و حومه آن فعالیت دارد. اعضای این اتحادیه از اواخر پارسال با بروز بحران بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا و تعطیلی مدارس و خدمات خودرویی اختصاصی دچار زیان فراوانی شده‌اند.

نرگس شفاهی افزود: در همین راستا سرویس اینترنتی " بانو تاکسی " با کد تماسی ۱۸۴۴ برای حداکثر استفاده از فضای دیجیتالی مجازی و رونق دوباره اشتغال بانوان راننده و با حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه و به کارگیری ۱۵ اپراتور و ساماندهی خدمت ۴۰۰ بانوی راننده راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته اتحادیه حمل و نقل بانوان استان خراسان رضوی با هدف حمایت از اعضای آسیب پذیر ۶۰۰ بسته معیشتی به هزینه ۶۰ میلیون تومان توزیع کرده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۹ هزار و ۹۷۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۸۶۳ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۱۶۹ هزار و ۱۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =