بخشش اولیای دم مانع از اجرای حکم اعدام در بویین زهرا شد

قزوین - ایرنا - رییس زندان بویین زهرا گفت: رضایت اولیاء دم در یک پرونده قتل عمد باعث شد تا از اجرای حکم اعدام برای یک زندانی در شهرستان بویین زهرا جلوگیری شود.

محمد حسین کیامینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: تلاش‌های مستمر و پیگیری‌های بی‌وقفه اعضای کمیته صلح و سازش زندان بویین زهرا به جلب رضایت اولیاء دم در پرونده قتل عمد منجر شد.

وی اضافه کرد: پرونده قتل عمد از سال ۹۵ در حوزه قضایی شهرستان بویین زهرا تشکیل و متهم به قتل با حکم قطعی قصاص نفس (اعدام) به این زندان معرفی شد.

کیامینی تاکید کرد: در تلاش هستیم که در راستای سیاست‌های مدبرانه قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گامی مؤثر برداریم و تا جای ممکن با جلب رضایت شاکیان از اجرای حکم اعدام ممانعت به عمل آوریم.

این مسؤول اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون این اولین پرونده‌ قتلی است که با رضایت اولیا دم از اجرای حکم اعدام جلوگیری می‌شود و در سال جاری نیز چندین مورد رضایت از شاکیان در دستور کار کمیته صلح و سازش زندان قرار دارد.

رییس زندان بویین زهرا یادآور شد: اگرچه تمام مجموعه زندان برای رضایت شاکیان و اولیا دم تلاش می‌کنند، اما در این میان نقش واحدهای اجرای احکام و مددکاری بسیار پررنگ است که باید به صورت ویژه از آنها تقدیر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha