۶ زندانی غیرعمد از زندان‌های سیستان و بلوچستان آزاد شدند

زاهدان- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته قوه قضاییه ۶ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های این استان آزاد شدند.

سیدعبدالحسین سجادی روز سه‌شنبه در این‌باره اظهار داشت: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت دیون مالی و مهریه زندانی بودند که با کمک خیران نیک‌اندیش و مساعدت ستاد دیه از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی گفت: در آیین ما ایرانیان و دین مبین اسلام بر اهمیت نجات دیگران از گرفتاری و انجام امور خیر، توصیه‌ شده و با عمل به این تاکیدها هر ساله با وجود مشکلات مالی و معضلات معیشتی، تعداد زیادی از زندانیان بدهکار جرائم غیرعمد با کمک مردم خیر و نیکوکار از زندان های استان آزاد می شوند و به آغوش گرم خانواده‌ های خود باز می‌ گردند.

مدیرنمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: یک میلیاردو ۶۹۷ میلیون ریال برای آزادی این مددجویان از زندان کمک شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۱ نفر زندانی غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند، بیان کرد: در حال حاضر ۲۷ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌ های استان حضور دارند که بدهی این افراد بالغ بر ۱۲۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال است.

سجادی گفت: شهروندان محترم می توانند از طریق سایت نمایندگی به نشانی www.sabipro.ir و شماره تماس های ۰۵۴۳۳۴۵۲۲۹۳ یا مراجعه به دفتر نمایندگی واقع در زاهدان، بلوار بهداشت، روبروی معاینه فنی خودرو جنب منازل مسکونی اداره زندان با فعالیت های این نمایندگی و نحوه ارسال کمک های مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =