سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: می‌توانیم به جام جهانی برویم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: گروه ما سخت است اما با تلاش و تدارکات لازم می توانیم به جام جهانی صعود کنیم.

«حسین عبدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام جهانی و همگروهی تیم کشورمان با قطر، کره‌شمالی و بحرین عنوان کرد: به نظرم در سخت‌ترین گروه ممکن قرار داریم، کره‌شمالی یک سر و گردن از همه تیم‌های آسیایی بهتر است و حدود ۲ سالی است که تیمشان با هم تمرین و بازی می‌کنند. قطر هم سرمایه‌گذاری خوبی در تیم‌های پایه انجام داده و بحرین هم میزبان است و از امتیاز خاص خودش استفاده می‌کند با این وجود با تلاش و تدارکات لازم می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم.

وی اظهار داشت: برای کسب آمادگی باید در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنیم و اردوهای منسجم و بلندمدت داشته باشیم. همه تیم‌های آسیایی اردوها و تمرینات خود را آغاز کردند اما ما از شهریور جز ۲ اردوی کوچک کاری نکردیم.   حتی اردوی ۵ روزه هم به درد ما نمی‌خورد و باید اردوهای بلندمدت و منسجم داشته باشیم.

عبدی ادامه داد: از نظر بازیکن و مسائل تاکتیکی دغدغه‌ای نداریم و فقط مشکل بودجه و امکانات را داریم. اگر می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم باید امکاناتش را هم فراهم کنیم. باور کنید حضور در یک تورنمنت چهار جانبه در این رده سنی به اندازه ۱۰۰ جلسه تمرین ارزش دارد.

سرمربی تیم نوجوانان کشورمان در پاسخ به این سوال که از تیمی که در مرحله اول انتخابی در همدان به میدان رفت چند درصد می‌توانند در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی حضور داشته باشند گفت: همه آن بازیکنان می‌توانند برای تیم نوجوانان بازی کنند، فقط چند بازیکن در این مدت با مشکلاتی مانند تصادف و پارگی رباط مواجه شدند که آن هم در زمان حضور در باشگاه رخ داده است.

وی در در خصوص کادر فنی تیم نوجوانان، اظهار داشت: اعتقاد دارم همین کادر فعلی نفرات قدرتمندی هستند که می‌توانند کمک کنند، اما ممکن است یکی یا ۲ نفر به کادر درمان اضافه شوند.

عبدی در بخش دیگری در خصوص اینکه چند ماهی در کشور اسپانیا به خاطر قرنطینه کرونا حضور داشت، گفت: در اسپانیا هم مانند باقی کشورهای جهان محدودیت‌های کرونایی وجود داشت. همان ابتدا چهار فاز برای قرنطینه در نظر گرفته شد که هر ۲ هفته یکبار تمدید شد الان هم وارد فاز چهارم می‌شوند.

وی ادامه داد: واقعا شرایط سنگینی از نظر قرنطینه وجود داشت. در یک ماه اول هیچکس جز پلیس اجازه نداشت در خیابان باشد. آنهایی هم که خرید سوپر مارکتی داشتند باید فاصله اجتماعی را رعایت می کردند. شرایط طوری بود که یک سوپر مارکت فقط اجازه داشت تنها به یک سوم ظرفیت مشتری‌هایش سرویس‌دهی کند.  اما هر چه بود همه مردم شرایط سخت را تحمل کردند تا وضعیت بهتر شد.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران درباره آغاز مسابقات فوتبال در کشورهای مختلف اروپایی و مقایسه این مساله با کشور خودمان عنوان کرد: باید نگاه کنیم که چطور با این مساله برخورد شده. اگر بتوانیم پروتکل‌ها و مسائل بهداشتی را رعایت و کنترل کنیم، امکان برگزاری مسابقات وجود دارد. در اروپا وضعیت کرونا از ایران بدتر بود اما با رعایت مسائل بهداشتی از این دوران گذر کردند.

عبدی یادآور شد: هر کشور شرایط خاص خودش را دارد. بسیاری از کشورها لیگ را برگزار کردند و برخی نیمه تمام گذاشتند و تعدادی از کشورها نیز قهرمان را مشخص کردند. در ایران پرسپولیس شانس بالایی برای قهرمانی دارد و اگر بنا باشد لیگ برگزار نشود باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود.

وی اظهار داشت: دیدارها را می‌توانبدون تماشاگر برگزار کرد و بازیکنان و تمام عوامل در یک مسابقه قبل از هر بازی تست کرونا دهند. هزینه برگزاری مسابقات در این شرایط بالا است اما باید پروتکل‌ها رعایت شود. متاسفانه در خیابان‌ها و اماکن عمومی تهران مردم فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و ماسک نمی زند و رستوران‌ها و اماکن عمومی باز است، پس می‌شود فوتبال را هم برگزار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha