عادی‌انگاری موجب افزایش مبتلایان به کرونا در مرند شد

تبریز - ایرنا - فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه عادی‌انگاری، موجب افزایش آمار بیماران کرونایی در شهرستان شد گفت: توجه بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، شاه کلید مقابله با این بیماری است.

داود گرشاسبی روز سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونای این شهرستان اظهار کرد: حوزه های اجتماعی تعطیل بردار نیست و ما باید از طریق فضای مجازی، رسانه ها و روابط عمومی های ادارات در خصوص ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم اطلاع رسانی کنیم.

وی میزان بینش و بلوغ فکری جامعه را در کاهش آمار بیماران کرونا بسیار موثر دانست و افزود: افزایش بلوغ فکری در جامعه می تواند نوع تعاملات با ویروس کرونا را سازنده و بازدارنده کند.

فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه پاشنه آشیل ما در کشور در خصوص ابتلا به بیماری کرونا، مراسمات عزاداری و عروسی است گفت: در این شرایط، عمل به مصوبات ستاد کرونا و خودداری از برگزاری این مراسم ها ضروری است.

گرشاسبی آمار مبتلایان و فوتی های بیماری کرونا را در شهرستان مرند نسبت به جمعیت آن، زیاد ارزیابی و اظهار کرد: باید با عدم حضور در اجتماعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از رفتارهایی که موجب شیوع بیماری کرونا می شود خودداری کنیم.

وی تصریح کرد: مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا برای ما ملاک عمل بوده و دستگاه ها باید متناسب با وظایف ذاتی خود، در راستای مقابله با ویروس کرونا عمل نمایند.

وی با اشاره به اینکه محدودیت‌های قبل هنوز پابرجا هستند گفت: این محدودیت ها اکنون فقط تغییر رویکرد داده و به سمت محدودیت های ذهنی رفتند که نهادهای مسوول لازم است این تغییر رویکرد را برای مردم تبیین کنند.

فرماندار ویژه مرند ضمن تاکید بر نظارت شبکه بهداشت و درمان بر قرنطینه افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها باید در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی توسط زیرمجموعه ها و افراد تحت پوشش خود نظارت لازم را داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha