۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83830666
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قاضی و پنج دادستان در افغانستان ترور شدند

کابل- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند: در پی ترورهای زنجیره‌ای دو روز اخیر در افغانستان یک قاضی دادگاه تجدید نظر و پنج نفر دادستان زندان بگرام این کشور توسط افراد مسلح ناشناس ترور شدند.

 «عبدالشایق شورش کوهستانی» سخنگوی پلیس استان کاپیسای افغانستان امروز (سه شنبه) در این زمینه به رسانه‌ها گفت: قاضی دادگاه تجدید نظر این استان اوایل صبح زمانی که به سمت دفتر کار خود در حرکت بود،  هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و کشته شد. 

روز گذشته نیز پنج نفر دادستان زندان بگرام افغانستان که در شهر کابل عازم دفتر کار خود بودند، در منطقه «ده سبز» در شرق پایتخت هدف حمله افراد مسلح قرار گرفته و کشته شدند. 

زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه وزارت آمریکا در امور افغانستان در واکنش به واقعه، عاملان این ترورها را تخریب کنندگان روند صلح خوانده و خواستار شناسایی و مجازات آن‌ها شده است. 

رییس‌جمهوری اشرف غنی هم ضمن محکوم‌ کردن حمله علیه دادستان‌ها گفت: ترور غیرنظامیان و کارمندان دولتی، جنایت ضد بشری و برخلاف ارزش‌های اسلام بوده و تداوم خشونت‌ها از سوی دشمنان، تلاشی برای آسیب رساندن به روند صلح است. 

غنی از طالبان خواست تا از خشونت‌ها دست  کشیده و اراده حکومت و مردم افغانستان را برای ختم جنگ و برقراری صلح پایدار بپذیرند. 

طبق گزارش رسانه‌های افغانستان درگیری‌های امروز در استان‌های بلخ و کاپیسای افغانستان بین نیروهای دولتی و گروه طالبان ادامه دارد که در اثر آن تاکنون ۱۳ عضو طالبان کشته و ۸ تن دیگر زخمی شده‌اند. 

وزارت دفاع افغانستان با ارائه گزارشی دراین زمینه اعلام کرد: حملات طالبان در این دو استان دفع شده است. 

 دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته از کشته شدن ۲۹۱ تن از نیروهای دولتی در هفت روز گذشته خبر داد و آن را مرگبارترین هفته برای کارکنان دولت در ۱۹ سال گذشته خواند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =