کشاورز ایرانشهری از بیش‌از ٢٠ هکتار زمین ۲ هزار تن پیاز برداشت کرد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مهرالله نارویی کشاورز ایرانشهری با استفاده از نظرات کارشناسان از هر هکتار زمین خود بطور میانگین بیش‌از ٨۵ تن پیاز برداشت کرد و رکوردار برداشت این محصول در منطقه شد.

مجید فیاضی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این کشاورز با تولید حدود ۲ هزار تن پیاز از بیش از ۲۰ هکتار زمین به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر سال «جهش تولید» معرفی شد. 

وی گفت: استفاده از بذر و آبیاری مناسب و استفاده درست و اصولی از کودهای شیمیایی و نظرات کارشناسان جهاد کشاورزی از مهمترین عوامل موفقیت این کشاورز بود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه این کشاورز توانست عملکرد برداشت پیاز را از ۵٠ تن در هکتار به بیش‌از ٨۵ تن افزایش دهد افزود: مهرالله نارویی کشاورز نمونه ایرانشهری رکورد برداشت این محصول را در ایرانشهر را بدست آورد. 

وی با بیان اینکه امسال ٣٠٠ هکتار از اراضی ایرانشهر به کشت پیاز بهاره اختصاص یافته است گفت: از این سطح بیش‌از ١٧ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است . 

فیاضی با بیان اینکه کشت پیاز از آبان آغاز شده و برداشت آن تا پایان خرداد ادامه داشت گفت: ارقام تگزاس و کریما در ایرانشهر کشت می‌شود که از بازاریابی خوبی برخوردار است. 

وی بیان کرد: پیاز تولیدی ایرانشهر علاوه‌بر عرضه در بازارهای سیستان و بلوچستان به استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، اصفهان و فارس حمل شده است.

ایرانشهر با توجه به آب و هوای مناسب و زمین های حاصلخیز از قطب های تولید محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان است و ظرفیت و توانمندی بالایی در این زمینه دارد.

ایرانشهر از توابع استاتن سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =