۷ هزار تن زردآلو در سیستان و بلوچستان برداشت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: هفت هزار تن زردآلو تاکنون از سطح باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

اردشیر شهرکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یکهزار و ۶۰۰ هکتار از سطح باغ‌های سیستان و بلوچستان به کشت زردآلو اختصاص دارد که ۹۰۰ هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

وی با بیان اینکه برداشت این محصول تا تیر ماه در سیستان و بلوچستان ادامه دارد گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود ۹ هزار تن زردآلو در این استان تولید و روانه بازار مصرف شود.

مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عمده شهرستان‌های تولید کننده زردآلو را خاش، میرجاوه و زاهدان ذکر کرد و افزود: بیشترین زردآلوی تولیدی این استان از نوع شکرپاره، شاهرودی و ارقام محلی است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار، مرکبات و غیره دارد. تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین‌های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، راسک، دشتیاری، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =