طرح تدوین سند توسعه فرهنگی قزوین امسال اجرایی می شود

قزوین - ایرنا - دو طرح "رصد سرمایه های اجتماعی" و " تدوین سند توسعه فرهنگی " امسال در استان قروین اجرایی می شود.

محمدحسین اسماعیلی روز سه شنبه به اهمیت این طرح ها اشاره کرد و گفت: مهمترین زیربنای امور فرهنگی پژوهش های کاربردی است و ما از مدتها قبل پیگیر اجرای این طرح ها بوده ایم.

وی افزود : با تصویب شورای فرهنگ عمومی ، شورای پژوهش و همچنین شورای توسعه و برنامه ریزی استان این طرحها به مرحله اجرا درآمد و امسال به نتیجه خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت : برای دستیابی به اهداف فرهنگی در درجه اول باید وضعیت موجود فرهنگی و اجتماعی این استان برآورد شود که در طرح رصد سرمایه های فرهنگی این امر محقق می شود.

اسماعیلی یادآورشد : پس از برآورد وضعیت موجود ، باید اولویت اهداف فرهنگی بر این مبنا تدوین و وظایف دستگاههای مختلف در این راستا تبیین شود که این امر نیز در طرح سند توسعه فرهنگی محقق می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ابراز امیدواری کرد با اجرای این دو طرح شاهد تحولات زیرساختی در حوزه فرهنگ استان قزوین باشیم.

نشست هم اندیشی، پیگیری و انجام طرح‌های پژوهشی "اندازه گیری وضعیت سرمایه اجتماعی و شناسایی راهبردهای ارتقای آن در استان قزوین" و "تدوین سند توسعه فرهنگی استان" با حضور مجریان طرح ها، ناظران طرح ها، نماینده دانشگاه بین‌المللی امام خمینی ره) ، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ، نمایندگان دفتر اجتماعی استانداری و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

علاوه بر مباحث مطروح شده در این نشست که شامل استماع گزارش و میزان پیشرفت کار هر طرح ، موانع اجرایی طرح ها و انتظارات مجریان نسبت به همراهی دستگاه‌ها و مراکز ذیربط استانی به تناسب هر طرح بود، بخش عمده‌ای از همکاری‌ها و هماهنگی‌های مورد نظر در راستای اجرای بهینه هر طرح به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =