۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۶
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83830558
۰ نفر

برچسب‌ها

شهدای زن در قزوین به خوبی برای نسل جوان معرفی نشده است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: این استان دارای ۱۶ زن شهید است که به خوبی برای نسل جوان معرفی نشده و نام و نشان آن‌ها مورد غفلت قرار گرفته است.

صدیقه ربیعی روز سه‌شنبه در نشست هماهنگی برای برگزاری هفته ازدواج در استان قزوین افزود: شهیده‌های این استان را باید از نظر کالبدی، فرهنگی و اجتماعی برای مردم و به خصوص نسل جوان امروزی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ زنان شهید باید به نسل امروزی منتقل شود، اظهار داشت: زنانی هستند که امروز با همسران جانباز زندگی می‌کنند و دائما درحال از خودگذشتگی و ایثار هستند، اگرچه هیچ مسؤولی نمی‌تواند به درستی از زحمات آن‌ها در این دنیا تشکر کند، اما در طول هفته ازدواج باید زندگی این زنان فداکار را به نسل جوان نشان داد.

ربیعی تصریح کرد: ۲۰ کتاب صوتی از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با موضوع زنان تولید شده که باید به نحوی مطلوب از سوی رادیوهای ملی به مردم اطلاع رسانی شده و حتی در رسانه‌ها منعکس شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تاکید کرد: نقش زنان همیشه برجسته بوده و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون زنان پای کار آمده و از خودشان سوابق درخشانی در طول تاریخ جمهوری اسلامی به ثبت رسانده‌اند.

ربیعی خاطرنشان کرد: هفت مناسبت ویژه زنان در طول سال شناسایی شده است که در کمیته بانوان استان مورد توجه قرار دارد، اما به علت شیوع بیماری کرونا بیشتر برنامه ها روی فضای مجازی متمرکز شده و تاکید نیز بر این است تا از برگزاری هرگونه مراسم در فضای باز جلوگیری شود.

استان قزوین سه هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =