آیت‌الله علم‌الهدی: بستن درهای حرم فشار سنگینی به تولیت وارد کرد

مشهد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: تعطیلی و بستن درهای حرم رضوی برخوردی شدید با عمق عواطف و احساسات عاشقان اهل بیت(ع) در سراسر دنیا بود و فشار سنگینی را به تولیت آستان قدس رضوی وارد کرد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی دوشنبه شب در مشهد طی دیدار با ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و درمان افزود: فشار سنگین دو جانبه‌ای هم از سمت مردم و هم از سمت اصناف و بازاریان اطراف حرم برای مسائل اقتصادی وجود دارد که باید با توجه به این خواسته‌ها برای مشهد طرح محدودیت زیارت و اقتصادی ریخته شود.

وی ادامه داد: الان در دوران دهه کرامت هستیم که قبلا اوج حضور زائران در مشهدالرضا بوده اما هم‌اکنون به دلیل محدودیتها مقدار حضور زائران بسیار کم شده و این مهم معضل اقتصادی جدی را برای مردم مشهد ایجاد می‌کند.

امام جمعه مشهد گفت: از معاون وزارت بهداشت و درمان درخواست داریم تا به مشهد با وضعیت ویژه‌ای نگاه شود، حرم امام رضا(ع) وسعت زیادی دارد و بحمدالله با دقت زیاد پروتکل‌های بهداشتی در حرم رعایت می‌شود.

وی بر نقش مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز تاکید و بیان کرد: همینطور که به مردم گفته می‌شود با کرونا زندگی کنند ما هم باید بر اساس کرونا شهرها و استانها را مدیریت کنیم تا فشار اقتصادی بیش از این مردم را آزار ندهد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: باید برای مشهد برنامه‌ریزی خاصی داشت تا هم جوابگوی عواطف زیارت باشد و هم اقتصاد شهر فلج نشود. همچنین با یک مدیریت صحیح و تامین منابع می‌شود  زائران را در ورودیهای شهر غربالگری کرد تا اقتصاد و عواطف زائران سرکوب نشود.

وی ادامه داد: مردم مشهد در وضعیت اقتصادی نامطلوبی هستند زیرا اقتصاد مشهد حول محور زیارت می‌چرخد. در جهت درمان البته مشهد مقدس با کمبودی مواجه نشد و با همراهی بسیج دانشگاه علوم پزشکی غربالگری گسترده مردم در خانه‌هایشان صورت گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: ابتلاء در شهر زیارتی مشهد وضع نامطلوبی دارد و گسترش این بیماری زیاد شده است. از ابتدای این امر استان خراسان رضوی با همت بالای استاندار و نیروهای جهادی در وضعیت خوبی در مقابله با این ویروس قرار گرفت.

وی افزود: استاندار خراسان رضوی توانست با وجود شرکتهای معین اقتصادی بخشی از سرمایه مورد نیاز استان را تامین کند و بخشی دیگر را به تامین وسایل بهداشتی در دانشگاهها اختصاص دهد اما بازهم کافی نیست لذا امیدواریم با عنایت خداوند و مدیریت صحیح بتوانیم از این بحران عبور کنیم. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۷۴۲ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۶ نفر را بیمار کرده و جان ۴۷۱ هزار و ۵۱۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.

چهار میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =