جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در انتظار رخصت

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به آمادگی کامل استان برای میزبانی از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: برای برگزاری این رویداد منتظر تصمیم‌گیری و صدور مجوز ستاد ملی کرونا هستیم.

احمدرضا احسانی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان تابع تصمیم و سیاستهای ستاد ملی کرونای کشور است و تاکنون مصوبه ای مبنی بر اجازه برگزاری این رویداد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از رویدادهای فرهنگی کشور همچون نمایشگاه کتاب بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا لغو شده گفت: بخش بین‌المللی برخی از جشنواره ها مانند تئاتر عروسکی، موسیقی و فیلم فجر نیز بر همین اساس حذف شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا پرواز بسیاری از کشورهای خارجی را لغو کرده و بی تردید بخش بین‌المللی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را تحت الشعاع قرار می دهد. 

احسانی تاکید کرد: حفظ سلامتی هموطنان به برگزاری این رویداد ارجعیت دارد و هر زمانی که مسوولان کشور برای اجرای بیست و هفتمین دوره جشنواره تصمیم بگیرند ما آمادگی داریم.

وی افزود: آمادگی انتشار فراخوان و انجام کارهای مقدماتی را داریم تا جشنواره را در آبان و آذرماه برگزار کنیم اما احتمال همه گیری بیماری کرونا در اوایل پاییز کار را دشوار می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان به تعمیر و تجهیز سالنهای نمایش استان اشاره کرد و گفت: کم و کسری و نواقص موجود در بخش صوت و تصویر و زیرساختهای دیگر درحال جبران است تا میزبان خوبی برای جشنواره امسال باشیم.

احسانی یادآوری کرد: به پشتوانه قول مساعد استاندار همدان مشکلی برای تامین منابع مالی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نداریم و فضای استان برای میزبانی از بیست و هفتمین دوره این رویداد مهیا است.

آبان ماه سال گذشته بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور ۵۲ اثر نمایشی از ۱۳ استان کشورمان و هفت کشور خارجی در همدان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha