۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۸
کد خبرنگار: 989
کد خبر: 83830454
۰ نفر

برچسب‌ها

زلزله حصار گرمخان بجنورد را لرزاند

بجنورد- ایرنا- زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، دوشنبه‌شب، حصار گرمخان شهرستان بجنورد را لرزاند.

براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه ساعت۲۲ و یک  دقیقه و۱۴  ثانیه و در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است.

براساس این گزارش، مختصات جغرافیایی این زمین لرزه ۳۷.۴۴۰ درجه عرض شمالی و ۵۷.۵۰۱ درجه طول شرقی بوده است.

این زمین لرزه در بجنورد هم احساس شد.

هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است.

استان خراسان شمالی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار دارد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.

مهم ترین گسل های خراسان شمالی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود ۱۷۰ کیلومتر و راستای شمال باختری- جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می کند. گسل باغان- گرماب نیز گسلی است با درازای ۵۵ تا۵۰ کیلومتر و راستای شمال، شمال باختری – جنوب، جنوب خاوری واقع است.

براساس آمارهای موجود در سده اخیر ۱۳ زمین لرزه با قدرت بیش از ۵.۵ ریشتر در خراسان شمالی رخ داده است. زمین لرزه ای با قدرت ۶.۲ درجه ریشتر بهمن سال ۱۳۷۵ و زلزله ۵.۷ ریشتری اردیبهشت ماه سال ۹۶در بجنورد و مانه وسملقان، خسارات جانی و مالی به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha