عریقات: ترامپ و نتانیاهو باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنند 

تهران- ایرنا- «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) روز دوشنبه گفت: نتانیاهو و ترامپ دو گزینه دارند، نخست تصمیم به اجرای الحاق (کرانه باختری) که به مرگ منتهی می شود و یا پایان دادن به اشغال که زندگی را به دنبال دارد.  

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، عریقات با اشاره به گزینه‌های مطرح شده در مورد مرگ و حیات نتانیاهو و ترامپ گفت: هیچ انتخاب دیگری نیست.  

عریقات در راهپیمایی ضد الحاق کرانه باختری گفت: امروز دنیا به سمت ما آمده است، آن‌ها با ما صحبت می‌کنند و به ما گفتند - ما تنها نیستیم.  

وی افزود: آن‌ها در نبرد برای آزادی، عزت و عدالت با ما هستند. آن‌ها به نتانیاهو و ترامپ گفتند، شما در یک طرف قرار دارید و در طرف دیگر قوانین بین المللی است.  

رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال در آورده، به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.  

طرح صلح «دونالد ترامپ» که به «معامله قرن» معرفی شده است، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.  

بر اساس این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.  

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =