رفتار مهربانانه با مردم یک اصل مهم در نیروی انتظامی است

جیرفت - ایرنا - فرمانده انتظامی جیرفت با بیان اینکه رفتار مهربانانه با مردم یک اصل مهم در نیروی انتظامی به شمار می‌رود گفت: سامانه ۱۹۷ ظرفیتی مطلوب برای خدمت‌رسانی بهترِ پلیس به مردم است.

سرهنگ رضا محمدرضایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دیدار چهره به چهره پلیس با مردم در سامانه ۱۹۷ اشاره و ضمن رسیدگی به مشکلات مرتبط با نظم و امنیت عمومی، گفت: تکریم بیشتر مراجعان، تقویت تعامل دوسویه مردم با پلیس و بهبود خدمات‌رسانی با شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمانی از جمله نتایج راه‌اندازی این سامانه در نیروی انتظامی است.

وی رفتار خوب و مهربانانه با مردم توسط نیروهای انتظامی را یک اصل کلی و مهم در تمامی یگان‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: مردم با مراجعه به دفتر نظارت همگانی نیروی انتظامی مشکلات خود را مطرح و مسوولان انتظامی نیز به آن‌ها رسیدگی می‌کنند.

فرمانده انتظامی جیرفت با اشاره به استمرار دیدارهای مردمی در ماه‌های آینده، گفت: بسیاری از موضوعاتی که مردم در این سامانه مطرح می‌کنند و ما پیگیری می‌کنیم باعث اصلاح روش‌ها و موفقیت بیشتر ما در انجام ماموریت‌های دستگیری مجرمان و خلافکاران شده است که از این نظر سامانه ۱۹۷ توانسته به ما کمک بسیار زیادی کند.

به گفته او، سامانه ۱۹۷ خدماتی بدون هزینه است که مردم با گذاشتن پیام خود بر روی این شماره، با دادن آدرس و مشخصات می‌توانند پیگیر شکایات خود از عملکرد پلیس و یگان‌های مربوطه باشند.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.