ربیعی: دولت از هیچ تلاشی برای حمایت از وزارت بهداشت دریغ نخواهد کرد

تهران- ایرنا- علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری و سخنگوی دولت گفت: پرستاران در دوران دشوار و پر خطر همه‌گیری ویروس کرونا نقشی کلیدی داشتند و دولت با تمام توان خود به دنبال رفع مشکلات آنان است.

ربیعی که روز دوشنبه با تعدادی از اعضای نظام پرستاری کشور دیدار و گفت و گو داشت، ضمن سپاسگزاری و قدردانی از زحمات و نقش کلیدی کادر درمان و بخصوص پرستاران در دوران مبارزه با کرونا، خاطرنشان کرد: در فراگیری و بیماری کرونا ، جامعه پرستاری و خانواده بزرگ درمان کشورمان لحظاتی چنان با شکوه و به‌یادماندنی را آفریدند که در حافظه تاریخی ایران و جهان باقی خواهد ماند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری گفت: پرستاران در شرایط دشوار و با ریسک بالای مبارزه با کرونا در خط مقدم ایستادند و در ایستادگی خوش درخشیدند.

وی افزود: آرامش نسبی امروز جامعه و حفظ خط پاندمی کرونا در ایران، محصول فداکاری‌های کادر درمان  در موقعیت پرخطر مبارزه با ویروس کرونا است.

ربیعی با اشاره به اینکه شخص رییس‌جمهوری و تمام اعضای هیات دولت قدران تلاش‌های خستگی‌ناپذیر کادر درمان هستند، افزود: در شکلی فراگیرتر و تصویری کلانتر جامعه ایران ایثارگری‌های کادر درمان و سلامت این سرزمین را فراموش نخواهد کرد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری گفت: در هر دوره تاریخی گروه‌های اجتماعی خاصی در عبور دادن مردم از بحران‌ها نقش و تأثیر داشته‌اند و در آستانه قرن جدید و رویاروی ملت ایران با ویروس کرونا، کادر درمان و به‌ویژه پرستاران نقش مؤثری برای عبور از این بحران ملی – جهانی ایفا کرده‌اند.

ربیعی افزود: پرستاران و سایر خانواده بزرگ کادر درمان در این برهه تاریخی به وظیفه خود عمل کرد و اکنون دولت وظیفه خود می‌داند برای رفع مشکلات آنان اقدامات لازم را انجام داده و از هیچ تلاشی برای حمایت از وزارت بهداشت فروگذار نخواهد کرد.

سخنگوی دولت به نقش و حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دوره فراگیری بیماری کرونا در ایران اشاره و گفت: حضور نمکی در رأس وزارت بهداشت در سامان‌دهی مبارزه با کرونا بسیار مؤثر بوده و برای دولت حضور وزیری پرتلاش، با دانش و اهل تأمل فرصت و غنیمت است.

وی افزود: قطعاً یکی از عوامل موفقیت دولت در مبارزه با کرونا حضور نمکی در رأس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

در این جلسه گزارشی از فعالیت جامعه پرستاری در مقابله با کرونا ارائه شد. بر اساس این گزارش جامعه پرستاری کشور تاکنون ۲۰ شهید را در راه مقابله با کرونا تقدیم مردم ایران کرده است.

همچنین در این جلسه نقش کلیدی و کانونی جامعه پرستاری در این دوره، چگونگی تقویت نظام پرستاری، شیوه مساعدت دولت، حمایت از وزارت بهداشت جهت تقویت جامعه پرستاری، کارآفرینی پرستاران و مراقبت در خانه ازجمله موارد بود که به‌تفصیل موردبحث و بررسی قرار گرفت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha