امام جمعه شهرکرد: جهش تولید زمینه‌ساز استقلال نظام اسلامی است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر خودکفایی کشور در همه عرصه‌ها، گفت: جهش تولید زمینه‌ساز استقلال نظام اسلامی در برابر تحریمهای دشمنان است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز دوشنبه در دیدار از مرکز پرتودهی هسته‌ای گاما شهید شهریاری شهرکرد با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام جهش تولید، افزود: فعال شدن و راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی و همچنین صنایع تبدیلی یک فرصت برای توسعه استان است.

وی، با اشاره به اینکه این مرکز که در راستای ماندگار کردن کالاها و میوه‌ها و میکروب‌زدایی تجهیزات و وسایل خدمات‌رسانی می‌کند، گفت: در ایام و روزهای کرونایی فعالان این مرکز همراه با فعالیت گروه‌های جهادی فعالیت زیادی برای پرتودهی به ماسک‌های انجام دادند.

نکونام گفت: فعال شدن این مرکز ،یک فرصت مغتنم برای استان است که زمینه خدمات‌رسانی به استانهای دیگر را نیز فراهم کرده است و در سال جهش تولید به بالا بردن کیفیت تولید کمک می‌کند.

امام جمعه شهرکرد در جمع کارکنان این مرکز ضمن تقدیر از آنان افزود: برخلاف عقیده و مخالفت برخی افراد در ابتدای راه‌اندازی این مجموعه، که شاید این مجموعه در کشور مطرح و موفق نشود، اما امروز زحمات کارکنان به نتیجه رسید و این مرکز از مراکز موفق در استان شناخته شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز کشورمان به شدت نیازمند کارهای جهادی، کارهای دارای انگیزه و پرفایده است، گفت: در حوزه کشاورزی به دلیل بی‌برنامگی متولیان بخش کشاورزی و متولیان توزیع و عرضه محصولات، کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی ، با مشکل مواجه هستند که با گسترش فعالیت این مرکز می‌توان برای رفع مشکل کشاورزان برنامه‌ریزی کرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: توسعه کشور نیازمند سرمایه گذاری برای گسترش زیرساخت‌های مختلف است و هر میزان در این حوزه  سرمایه‌گذاری کنیم، ماندگار و اثرگذار خواهد بود و به خودکفایی کشور کمک خواهد کرد.

وی، به توان کشور برای دستیابی به خودکفایی و استقلال در قسمت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: امروز کشور به جاهای بلند در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری و تولیدی دست یافته است و باید این راه را ادامه دهیم.

نکونام افزود: برای مقابله با مکر و توطئه دشمنان و استکبار باید در کشور به خودکفایی برسیم تا بتوانیم قطع وابستگی به دنیا داشته باشیم.

وی، به برخی تنگ نظری‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: دستیابی به خودکفایی در همه عرصه‌ها نشاندهنده پیروزی نظام اسلام در برابر جنگ اقتصادی دشمن است.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه دشمنان نظام نمی‌توانند جنگ نظامی راه بیندازند از راه جنگ اقتصادی و مسائل نیازمندی‌های مردم و تحریم بر نظام فشار وارد کردند و ملت ایران باید با ایستادگی بر روی اهداف خود سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل طرح ملی فناوری سامانه پرتودهی گاما در چهارمحال و بختیاری نیز در این بازدید گفت: مرکز پرتودهی گاما در راستای فرمایشات رهبری با بسیج همه عوامل در ایام شیوع کرونا ،یک زیرساخت بسیار مهم برای استریل کردن تجهیزات پزشکی و از جمله ماسک‌های تولیدی فراهم کرد.

رضا رفیعی افزود: در پی جهاد مردمی و کمک‌ها مومنانه‌ای که برای تولید رایگان ماسک‌ها انجام گرفت، بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک در این مرکز رایگان پرتودهی شد.

وی اظهار داشت: این مرکز همچنان در حوزه تجهیزات پزشکی و مبارزه با کرونا، ماسک‌هاو لباس‌های محافظ را پرتودهی می‌کند.

وی افزود: با توجه به سخنان رییس جمهوری در ارتباط تصویری این مرکز پس از ایام شیوع کرونا توسط مسئولان ملی و استانی به شکل رسمی افتتاح می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =