معاون امور زائران استاندار خراسان رضوی: مراسم مذهبی باید مردمی برگزار شود

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی گفت: مراسم دینی و مذهبی از ابتدا تاکنون با محوریت مردم برگزار شده است و باید این مساله پر رنگ تر از گذشته ادامه یابد.

به گزارش عصر دوشنبه استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی در نشست مشورتی با مدیران اداره کل تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی استان در خصوص مراسم پیاده‌روی زائران حضرت امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر افزود: یکی از اولویت‌های اصلی دبیرخانه دائمی زائران پیاده دهه پایانی ماه صفر، باید پر رنگ کردن وجه مردمی و خودجوش اجرای مراسم دینی و مذهبی به خصوص برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر باشد.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی مراسم دینی و مذهبی و شوق و ارادت مردم به اهل بیت (ع) حمایت از فعالیت‌های مردمی و تسهیل‌گری امور از مهمترین اقدامات دبیرخانه دائمی زائران پیاده خواهد بود.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه زائران پیاده انجام شد و حضور و مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت رضا (ع) بی‌نظیر بود و همه این اقدامات به یک منظور صورت می‌گیرد و آن ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت (ع) است.
براتی افزود: ورود جدی و تاثیرگذار نهادهای فرهنگی و تهیه محتواهای فرهنگی در مسیر زائران پیاده و نیز زمان حضورشان در مشهد، جلوه‌های زیبایی از این حرکت عظیم را به نمایش خواهد گذاشت.
وی اضافه کرد: تمامی اقدامات دبیرخانه از قبیل اسکان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و تغذیه باید در کنار افزایش معرفت دینی زائران و گسترش فرهنگ رضوی صورت گیرد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امسال همکاری و تعامل نهادهای فرهنگی با یکدیگر و شناسایی آسیب‌ها و تلاش در جهت رفع آنان می‌تواند ﺧﻸها و کاستی‌های فرهنگی سال‌های گذشته را جبران کند.
براتی افزود: با توجه به فرصت اندکی که تا ایام پایانی ماه صفر داریم، ضروری است با برگزاری جلسات کارشناسی ملزومات فرهنگی آن ایام شناسایی و اعضای دبیرخانه ماموریت‌های خود را تعریف و اجرایی کنند.
وی به طرح مبدا به مبدا زائران پیاده اشاره کرد و ادامه داد: پیگیری اجرای این طرح در ایام پایانی ماه صفر به مدیریت هرچه بهتر و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به زائران کمک شایانی خواهد کرد و دبیرخانه می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب ظرفیت‌های شهرستان‌ها را بررسی و بر اساس آن امکانات لازم را فراهم کند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: حضور تمامی تشکل‌های مردمی و مذهبی که در حوزه زائران پیاده خدمت می‌کنند و استفاده از نظرات و دیدگاه‌های آنان در پیشبرد اهداف دبیرخانه دائمی زائران پیاده بسیار موثر خواهد بود.
براتی افزود: با توجه به این که هرسال شاهد افزایش حضور زائران پیاده در دهه پایانی ماه صفر هستیم، هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی توسط دبیرخانه در کاهش مشکلات زائران پیاده تاثیرگذار خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =