همدان پرچمدار تولید محتوای هنری در فضای مجازی است

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: هنرمندان استان یکهزار و ۴۰۰ محتوای هنری مرتبط با فضای مجازی را از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تولید و منتشر و در این زمینه رتبه نخست کشور را کسب کردند.

احمدرضا احسانی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره ملی مجازی کاریکاتور اظهار داشت: بیماری کرونا شرایط ویژه ای را از اسفند سال گذشته بر فضای استان حاکم و برنامه های فرهنگی و هنری را تعطیل کرد.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی برنامه های فرهنگی هنری را به سمت فضای مجازی سوق دادیم به طوریکه هزار و ۴۰۰ محتوای متنوع توسط هنرمندان رشته های مختلف استان تولید و پخش شد.

احسانی افزود: فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان در کشور رتبه نخست را کسب کرد و مورد تشویق و قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان به تدارک چهار جشنواره کاریکاتور، استندآپ کمدی، قرآن و عترت و شعر طنز در استان اشاره کرد و گفت: اختتامیه این رویدادها تا یک ماه آتی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همدان ظرفیت ویژه‌ای در زمینه کاریکاتور دارد و از این پس مجتمع‌های فرهنگی برای برپایی نمایشگاه و کارگاه های آموزشی در اختیار هنرمندان این رشته قرار می گیرد.

احسانی گفت: کمبود اعتبار موجب شده نتوانیم آنگونه که شایسته است هنرمندان را حمایت کنیم اما نیت و هدف ما پشتیبانی عادلانه از تمام رشته های هنری در سراسر استان است.

بخش زیادی از شرکت کنندگان جشنواره ملی کاریکاتور از استان‌های دیگر بودند و این برنامه برای استفاده آنها در صفحه اینستاگرام همدان کارتون hamedancartoon@ به صورت زنده قرار گرفت‌.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha