انتقال بیش ازچهارمیلیون تن کالای اساسی از بندرامام‌خمینی(ره) به سایرنقاط کشور

اهواز - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از انتقال بیش از چهار میلیون تن انواع کالای اساسی در سه ماه نخست امسال از بندر امام خمینی(ره) به مبادی مصرف درون کشور خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، عادل دریس بیان کرد: گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی از عمده کالاهای اساسی است که به وسیله ۷۳ فروند کشتی در بازه زمانی یاد شده بار خود را در این بندر تخلیه کردند. 

وی با اشاره به لزوم تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر به مبادی مصرف درون کشور، از رشد ۲۴ درصدی بارگیری کالاهای اساسی از انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) و ارسال آن در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

ارتقای ایمنی پایانه‌های نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: ایستگاه آتش‌نشانی اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با هدف ارتقای ایمنی در پایانه‌های نفتی این مجتمع بزرگ بندری با ۸۸درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: پروژه احداث ایستگاه آتش‌نشانی در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با ۲۷ میلیارد ریال تاکنون پیشرفت مطلوبی داشته است.

دریس بیان کرد: در صورت تکمیل و بهره‌برداری از ایستگاه آتش نشانی اراضی پشتیبانی، ایمنی پایانه‌های تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در این مجتمع بزرگ بندری ارتقا می‌یابد.

وی گفت:پروژه احداث ایستگاه آتش‌نشانی در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی نیمه نخست امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است. 

بندرامام خمینی (ره) اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب‌های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد؛ این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق زمین های مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =