۲ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۶
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83830328
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۹۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در ایلام

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از ۹۱ میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق در استان کشف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت رونق و شکوفایی تولید تشکیل شده است تا بتوان با ساز و کار مناسب از قاچاق کالا و ارز در کشور جلوگیری شود.

وی افزود: رسالت اصلی پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی به‌ عنوان یک پلیس تخصصی‌ ، برخورد قاطع و جدی با جرائم مختلف از جمله اخلال گران نظام اقتصادی، قاچاقچیان کالا و ارز کشور است چرا که هرگونه بی‌ نظمی یا اختلال در آن موجب سلب امنیت و آسایش عمومی شده و آثار و تبعات آن در کلیت جامعه و زندگی مردم تاثیر بسزایی دارد.

فرمانده انتظامی ایلام از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و یادآور شد:  در سه ماهه اول سال جاری، بیش از ۹۱ میلیارد ریال کالاو ارز قاچاق در استان کشف شده است.

سردار یاری تاکید کرد: در پلیس امنیت اقتصادی در تلاش هستیم با اقدامات عملیاتی مناسب، فضایی به وجود آوریم که بتوانیم سیاست ها و طرح های جدیدی را در جهت جلوگیری و کشف جرایم و مفاسد اقتصادی و در نهایت دستگیری مجرمان اقدام کنیم. 

وی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی به دنبال اقتصاد سالم به وجود می آید،گفت: در این حوزه باید با کنترل، نظارت و شناسایی از ورود مفسدان اقتصادی که سبب از بین بردن کسب و کار و درآمد حلال می شوند،جلوگیری کنیم.

سردار یاری ادامه داد: پلیس به عنوان یک نیروی حافظ امنیت ،نقش اساسی در امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری و در نهایت امنیت اقتصادی داشته و بیانگر این است که پلیس امنیت اقتصادی ناجا، یکی از تاثیرگذارترین پلیس ها در تحقق شعار جهش تولید می باشد.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل پلیس امنیت اقتصادی موجب رونق تولید و جذب سرمایه گذاری در استان خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه حوزه اقتصادی دارای پیچیدگی و گستردگی است، برقراری امنیت اقتصادی و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های اقتصادی در استان ضروری و حائز اهمیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =