آغاز به کار ۲ نمایشگاه حوزه نفت در شیراز

شیراز- ایرنا- چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، همزمان با نمایشگاه بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در صنعت نفت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز گشایش یافت.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس، عصر دوشنبه در حاشیه گشایش این نمایشگاه‌ها گفت: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه در سالن حافظ و در فضایی به وسعت ۶ هزار مترمربع به معرفی و ارائه آخرین دستاوردها و خدمات خود می‌پردازند.

سید محمود موسوی افزود: به دلیل شرایط موجود و با اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، ۸۰ شرکت فعال در حوزه صنعت نفت از سراسر نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، البرز، بوشهر و فارس در این نمایشگاه حضور دارند.

وی، زمینه فعالیت غرفه‌داران را انواع فرآورده‌های نفتی، انواع مواد آب‌بندی و روانکاری، شیرآلات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تامین قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی، تولید، بسته‌بندی و صادرات انواع قیر، اتصالات مکانیزه و قطعات پیچیده صنعتی کامپوزیتی، لوله و اتصالات، عایق‌های حرارتی و صوتی پشم شیشه و عایق رطوبتی ایزوگام، طراحی و ساخت مخازن ذخیره و تحت فشار برشمرد.

موسوی، با بیان اینکه کارشناسان، متخصصان و تولید کنندگان فعال در حوزه صنعت نفت از این نمایشگاه به ‌صورت تخصصی بازدید می‌کنند، اظهار داشت: چند هیات در قالب تور صنعتی از استان‌های البرز، بوشهر و یزد، همچنین چهار هیات بازدیدکننده خارجی از کشورهای عمان، سوریه، افغانستان و پاکستان از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس بیان کرد: سالن‌های این نمایشگاه، روزانه قبل از شروع به کار غرفه‌داران و در هنگام برگزاری این نمایشگاه بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی گندزدایی می‌شود و با توجه به فراهم شدن مواد ضدعفونی کننده و محل‌هایی برای شست‌ و شوی دست‌ها در تمام سالن‌ها، مشارکت کنندگان و بازدید کنندگان ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش هستند.

موسوی، در بخش دیگری از مطالب خود گفت: استان فارس به سبب وجود امکانات صنعتی، تولیدی، پالایش و منابع نفتی و گازی فراوان از قطب‌های مهم گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی کشور محسوب می‌شود و از همین رو برگزاری این ۲ نمایشگاه، با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به نام سال جهش تولید، موجب پیشرفت و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی و همچنین هم‌افزایی بیشتر بخش‌های دولتی و خصوصی خواهد شد. 

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین نمایشگاه بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در صنعت نفت، تا پنجم تیرماه ۹۹ از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس واقع در شهرک گلستان شیراز برقرار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =