۱۰ میلیارد تومان برای احداث زندان الیگودرز تخصیص یافت

خرم‎آباد - ایرنا - رییس دادگستری الیگودرز گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث زندان جدید در این شهرستان تخصیص یافته است.

امیر هوشنگ فتحی روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه الیگودرز در سالن جلسات دادگستری شهرستان افزود: نقش اصحاب رسانه در حوزه فرهنگ و اطلاع رسانی در شهرستان الیگودرز بسیار پر رنگ است.
وی همچنین تصریح کرد: عزم دستگاه قضایی در حمایت قاطع و قانونی از خبرنگاران پابرجا است. 
رییس دادگستری الیگودرز بیان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از ۲۹ هزار پرونده در الیگودرز منجر به صدور رای شده و عملکرد دادگستری الیگودرز مثبت ۵۱۳ است به نوعی که ۵۱۳ پرونده معوق مختومه شد.
فتحی تاکید کرد: بررسی و رسیدگی به پرونده های مسن و قدیمی در اولویت قرار دارد و همه پرونده های قدیمی سالیانه مختومه می‌شود.
وی اضافه کرد: قوه قضائیه مفاسد اقتصادی را به جد برخورد می‌کند چرا که فساد اقتصادی زیان فراوانی به نظام اسلامی وارد خواهد کرد.
وی اظهار داشت: دستگاه قضایی قانون را برای همه می‌داند و همگان را ملزم به رعایت قانون دانسته و با هیچ کس تعارف ندارد.
رییس دادگستری الیگودرز با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ مورد را در واحد ارشاد و معاضدت به صورت رایگان مشاوره می‌دهیم گفت: احیای حقوق عامه از تاکیدات موکد رئیس دستگاه قضایی است.
وی افزود: زندان فضایی است که اثرات مخربی را بر افراد وارد میکند و تلاش ما در دستگاه قضایی کاهش آمار زندانیان است .
فتحی گفت: هم اکنون ۱۸ درصد کاهش جمعیت کیفری در شهرستان داشته ایم و نمونه آن آزادی مشروط، زندانیان مهریه و مراقبت الکترونیکی است.
 وی تصریح کرد: ابلاغ الکترونیکی آرا و تصمیمات جایگزین ابلاغ فیزیکی شده است.
وی گفت: در الیگودرز ۷۴ درصد ابلاغ ها الکترونیکی است که تا کنون توانسته ایم سه دفتر خدمات الکترونیکی قضایی در الیگودرز دایر و نماینده هرکدام از این دفاتر در قسمتهای مختلف دادگستری مستقر هستند.
وی گفت: عضویت در سامانه ابلاغ الکترونیکی برای همه مراجعین به دادگستری ضروری است.
رییس دادگستری الیگودرز اظهار داشت: امنیت پایدار در شهرستان الیگودرز وجود دارد و از سرمایه گذارانی که در تولید نقش داشته باشد قانونی حمایت می‌کنیم.
فتحی افزود: با حمایت قاطع از نیروی کار تا کنون توانسته ایم ۱۰ واحد صنعتی و تولیدی الیگودرز را از رکود و ورشکستگی نجات دهیم.
وی اضافه کرد: پرونده اجاره آبشار آب سفید که با مبلغ بسیار ناچیزی به صورت ۱۰ ساله انجام شده بود به بازرسی قوه قضائیه ارسال شده است.
وی بیان کرد: دادگستری بخش ززوماهرو در سال قبل با اعتبار ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح شد تا مردم دسترسی آسان به خدمات قوه قضائیه داشته باشند و هم اکنون دادگاه بخش زلقی در حال احداث است.
رییس دادگستری الیگودرز گفت: زندان الیگودرز در سال ۵۴ و برای ۷۵ نفر ظرفیت احداث شده بود که هم اکنون در حال احداث زندان جدید هستیم و حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فتحی ادامه داد: در صورت تامین اعتبار فاز اول زندان جدید الیگودرز احداث خواهد شد و زندانیان از زندان وسط شهر به زندان جدید اعزام می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =