دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی الکترونیکی برگزار شود

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان پیشنهاد کرد به منظور پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه باقی مانده به صورت الکترونیکی برگزار شود.

حسین خوش اقبال روز دوشنبه در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداران منطقه سه کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و به میزبانی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به محدودیت تعداد کاندیداها و حوزە‌های انتخابیە و شرایط بیماری کرونا می‌توان بە عنوان یک تجربە دور دوم انتخابات را تمام الکترونیکی برگزار کرد.

وی با بیان اینکە با ادامە روند فعلی کرونا و احتمال تعطیلی مراکز دانشگاهی امکان مشارکت پایین وجود دارد، افزود: لازم است تمهیداتی اندیشیدە شود تا انتخابات دور دوم مجلس با شور و نشاط برگزار شود.

ارائە یک دستورالعمل مشخص برای چگونگی برگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی، حمایت از کارخانجات تولیدی در مناطق مرزی، لزوم حل مشکلات صنفی، کنترل مرزها و رونق دهی به صادرات از دیگر موضوعاتی بود که معاون استاندار کردستان در این همایش ارائه کرد.

خوش اقبال در ادامه به خدمات ارزنده نظام و دولت در کشور و بخصوص استان‌های مرزی در تامین زیرساخت ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه تنها یکسال از عمر دولت تدبیر و امید باقیمانده ضرورت دارد اتمام طرح‌های نیمه تمام در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامە بە وضعیت استان کردستان و کمک‌های مردمی و تشکل های غیر دولتی در مبارزه با کرونا نیز اشاره کرد و گفت: تشکل های غیر دولتی در بیماری کرونا فعالانه عمل و حدود چهار و نیم میلیارد تومان به علوم پزشکی استان کمک کردند همچنین ۶۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی میان اقشار آسیب پذیر توزیع شد.

با مراجعه به ۱۲۷ هزار و ۸۳۸ آرای صحیح حوزه انتخابیه سید مهدی فرشادان با کسب ۲۸ درصد شامل ۳۵ هزار و ۷۱۶ رای از رای صحیح و محسن فتحی با کسب ۲۵.۵ درصد شامل ۳۲ هزار و ۵۱۸ رای از آرای صحیح از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره  کامیاران و شیوا قاسمی پور با کسب ۲۲.۶ درصد شامل هشت هزار و ۵۲۸ رای از ۳۷ هزار و ۷۵۱ رای صحیح در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد در این دوره از انتخابات پیروز شدند.

بهزاد رحیمی منتخب حوزه انتخابیه سقز و بانه با کسب ۴۱.۲ درصد شامل ۳۴ هزار و ۴۳۹ رای از ۸۳ هزار و ۵۱۳ رای صحیح، پرویز اوسطی با کسب ۲۵.۷ درصد شامل ۱۷ هزار و ۱۶۹ رای از ۶۷ هزار و ۵۹ رای صحیح حوزه انتخابیه قروه و دهگلان به مجلس یازدهم راه یافته اند.

بر اساس نتایج شمارش آراء حوزه انتخابیه شهرستان بیجار ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده فعلی) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده بودند که ۵۲۹ مورد از این شعبات شهری و ۷۰۵ مورد نیز روستایی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =