معاون فرماندار: مسافران،دماوند را در مرز وضعیت قرمز کرونایی قرار داده‌اند

تهران – ایرنا – معاون فرماندار دماوند با بیان اینکه هم اکنون این شهرستان از نظر کرونا در وضعیت زرد و در مرز قرمز قرار دارد، گفت: با توجه به افزایش حضور گردشگران و مسافران در پایان هفته، شاهد افزایش بیماری کرونا در شهرستان دماوند هستیم.

به گزارش ایرنا، شاهرخ جهانشاهی روز دوشنبه در چهاردهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا که با حضور اعضای ستاد در فرمانداری دماوند برگزار شد، با بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته احتمال بقای  ویروس کرونا تا دو سال آینده است، اظهار داشت: بر اساس تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین با تصمیم استانداری برخی مشاغل جدید بازگشایی شده اما این به معنای آن نیست که به شرایط عادی بازگشته ایم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: توجه به آمار و ارقام ارسالی، نشان می دهد در برخی مناطق کرونا درحال گسترش است و پیش بینی هایی مبنی بر گرم شدن هوا و کاهش انتشار بیماری نیز مشکلی را درمان نکرد و حتی در برخی نقاط نقش گرما بیشتر بر بیماری تاثیرگذار است.

معاون فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه باید پرتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی بیش از پیش رعایت شود، تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت کار کردن برخی مشاغل همچون تالارها در سطح شهر، دو تالار شروع به کار کرده‌اند که بازرسان باید بصورت جدی تر با آنان برخورد کنند.

جهانشاهی با تاکید براینکه هرچه بیشتر رعایت بهداشت صورت گیرد، بار مشکلات از دوش حوزه بهداشت و درمان برداشته می شود، گفت: اگر مردم به این بی توجهی ادامه دهند کادر درمان و شبکه بهداشت با مشکل بسیار جدی مواجه می‌شوند و انگیزه آنان در ارائه خدمات مطلوب کم خواهد شد.

احتمال بروز وضعیت قرمز کرونا طی یکی دو روز آینده

مسعود مسلمی فرد، رئیس بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر شاهد افزایش و رشد ویروس کرونا در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان دماوند هستیم، اظهار داشت: این نشان می دهد مردم همچون گذشته اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند.

وی با بیان اینکه طی بررسی های صورت گرفته در شهرستان دماوند، شاهد افزایش میزان مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در خصوص ابتلا به بیماری کرونا هستیم، افزود: در حال حاضر با تعداد بسیاری از مبتلایان روبرو هستیم که شاید نسبت به پیک آن در اوایل بیماری تا اواسط اردیبهشت، رو به افزایش بیشتری است.

این مقام مسئول با تاکید براینکه این یعنی با شرایط موجود و با محاسبات عددی و پروتکل‌ها در لب مرز زردی و قرمزی قرار داریم، گفت: زمانی شهرستان دماوند در وضعیت سفید قرار داشت و حتی چند روزی به مرحله صفر رسیده بود اما درحال حاضر ۱۶بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند و دو نفر دیگر امروز ترخیص شدند.

مسلمی فرد خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود در شهرستان دماوند اگر رعایت اصول بهداشتی را کمتر کنیم شاید طی یک یا دو روز آینده وارد وضعیت قرمز شویم و شهرستان باید پروتکل‌های مرحله قرمزی را رعایت کند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان داشت: متاسفانه برخی افراد تصور می کنند که ویروس کرونا ضعیف شده و یا از بین رفته است درحالی که ویروس کرونا بسیار خطرناک و دارای ابعاد و چهره های مختلفی است که می تواند به تمامی اعضای بدن انسان آسیب رساند.

وی با تاکید براینکه این ویروس چند وجهی نه دارو دارد و نه واکسن، گفت: این ویروس فقط با رعایت اصول بهداشتی مهار می شود که متاسفانه حتی کسبه نیز این مهم را رعایت نمی کنند که باید با متخلفین برخورد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =