ستین: چرا برخی صحنه‌ها با VAR بازبینی می‌شود و برخی دیگر نه؟

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بارسلونا می‌گوید اتفاقاتی که در دیدار رئال سوسیداد و رئال مادرید رخ داده و جنجال‌های ناشی از فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) این ابهام را به وجود می‌آورد که چرا بخی صحنه‌ها بازبینی می‌شود و برخی دیگر نه.

آبی اناری‌ها فردا (سه شنبه) به مصاف اتلتیک بیلبائو می‌روند و «کیکه ستین» تصمیم دارد روی امور تیم تحت هدایت خودش تمرکز کند.

با این حال وی در جریان نشست مطبوعاتی پیش از این دیدار گفت: چیزهایی وجود دارد که از کنترل ما خارج است و به ما بستگی ندارد؛ تنها کاری که باید انجام دهیم پیروزی در زمین است. در خصوص بازی دیروز، همه دیدند که چه اتفاقی افتاد و آن را قضاوت خواهند کرد.

ستین کاملا آگاه است که اتلتیک حریف سختی برای تیمش خواهد بود؛ آنها پیش از این و در فصل جاری بارسا را شکست داده‌اند و علاوه بر این، کاتالان‌ها را از جام حذفی اسپانیا نیز حذف کرده‌اند.

وی در این باره اظهار داشت: همه اتلتیک را می‌شناسیم؛ آنها حریفی سخت هستند و ضربه زدن به آنان کار دشواری است؛ علاوه بر این، آنها در دفاع خیلی خوب عمل می‌کنند. صبر در بسیاری مواقع موهبت بزرگی است؛ باید از ضدحملات آنان جلوگیری کنیم. در جام حذفی وقتی که در بهترین فرم خود بودیم، گلی که ما را از رقابت‌ها کنار گذاشت در دقایق پایانی به ثمر رسید.

بارسلونا و رئال از حیث امتیاز با یکدیگر برابرند اما کهکشانی‌ها به واسطه تفاضل گل صدرنشین هستند.

ستین افزود: درست است که به دلیل تفاضل گل، دوم هستیم اما هنوز امتیاز ما برابر است. آنها هم جای اشتباه ندارند؛ بسیاری از فصل‌ها در چند بازی پایانی تعیین تکلیف شده است. هنوز هشت بازی تا پایان فصل مانده است.

با توجه به جنجال‌های ناشی از کمک داور ویدئویی در دیدار رئال سوسیداد و رئال مادرید، تصمیمات داوری و چگونگی تاثیر آن بر کورس قهرمانی توجه زیادی را معطوف خود کرده است.

سرمربی بارسا در این باره گفت: تمرکز من روی خودمان است. مشکلات فوتبالی داریم اما از بسیاری اتفاقاتی که در جریان است، رضایت دارم؛ دو بازی را برده‌ایم و در یکی متوقف شده‌ایم. ۶ گل زده‌ و حتی یک گل هم دریافت نکرده‌ایم. کمک داور ویدوئی ابزاری است برای بهتر شدن ما اما باید از آن استفاده کرده و نمای واضح‌تری از حقیقت را در اختیار داشته باشیم. عادلانه است که سوال کنیم چرا برخی از صحنه‌ها بازبینی می‌شود و برخی دیگر نه؟

وی در ادامه تاکید کرد: چنین پرسشی به این ایده منجر می‌شود که فناوری مذکور به خوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

این در حالی است که روز گذشته «زین الدین زیدان» این موضوع را که گفته می‌شود داوران لالیگا به نفع رئال سوت می‌زنند، قویا تکذیب کرد.

ستین در خصوص مصدومیت «فرانکی دی یونگ» نیز گفت: بیایید امیدوار باشیم که او تا قبل از پایان فصل بازی کند. مصدومیت او جزئی است و همه چیز بستگی به میزان پیشرفت ریکاوری وی دارد اما مطمئنم در چند بازی کنار ما خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =