۶۴ درصد راههای روستایی شهرستان ارومیه آسفالته است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ارومیه گفت: در حال حاضر ۶۴ درصد راه های روستایی استان آسفالته است که این رقم با اجرای طرح ابرار به حدود ۷۰ درصد خواهد رسید.

جعفر محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر از مجموع یک‌هزار و ۷۶ کیلومتر راه ۶۱۱ روستای شهرستان ارومیه، ۶۸۹ کیلومتر آسفالته است.

وی با اشاره به اهتمام جدی در راستای آسفالته کردن باقی راههای روستایی شهرستان ارومیه اضافه کرد: در قالب طرح ابرار، ۶۴ کیلومتر راه روستایی نیز در مرکز استان آسفالته خواهد شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ارومیه ادامه داد: هم اکنون راهداران با اجرای هشت پروژه در بخش صومای برادوست، ۶ پروژه در بخش انزل، ۲ پروژه در بخش مرکزی و ۲ پروژه در بخش سیلوانا در حال اجرای طرح ملی ابرار هستند.

محمدزاده تعریض، خاکبرداری، کانال زنی، تسطیح رگلاژ، بسترسازی، اجرای پل ها و ابنیه فنی را از جمله اقدامات انجام شده در قالب طرح ابرار در روستاهای زیرپوشش این طرح دانست و بیان کرد: پس از اجرای زیرسازی و شن ریزی به صورت امانی و با امکانات داخلی اداره و تلاش کارکنان، پروژه جهت آسفالت به پیمانکار تحویل داده می شود.

آذربایجان غربی بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا و آبادی دارد که نزدیک به یک چهارم آنها در مرکز استان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =