مبارزه با مواد مخدر نیازمند رویکرد علمی است

ساری - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه رویکردهای سنتی پاسخگوی آسیب شناسی در حوزه مواد مخدر نیست گفت : برای مقابله با آسیب اعتیاد و مصرف مواد مخدر لازم است از رویکردهای علمی استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان حسین حسن نژاد روز دوشنبه در جلسه کمیته این شورا با بیان اینکه مواد مخدر نیز مانند دیگر پدیده های اجتماعی عصر حاضر وارد فضای پیچیده ای شده است افزود: نیاز است با افزایش میزان حساسیت اجتماعی زمینه مشارکت جدی مردم را در این حوزه افزایش دهیم. 

وی خواستار مقابله و کنترل عوامل شکل گیری اعتیاد شد و گفت: در قبال آسیب های اجتماعی مقاومت های لازم انجام نگرفته و باید در این زمینه حساسیت های اجتماعی را افزایش داد .

معاون سیاسی استاندار مقوله مواد مخدر و اعتیاد را چند وجهی خواند و خواستار وسعت نگاه به مقوله اعتیاد شد و گفت : سهم هر عامل به اندازه اثر گذاری باید تعیین و با اولویت اقدام کرد.

حسن نژاد نقش مشارکت اجتماعی را در مانایی درمان  بهبود یافتگان اعتیاد بسیار مهم خواند و گفت : بهبود یافتگان مواد مخدر ضرورت دارد تا مهارت های لازم را  مانند مهارت اجتماعی ، ارتباطی ، عاطفی وخانوادگی را بیاموزند .

وی از سمن ها خواست برای اثر گذاری فعالیت ها به تقویت همدیگر کمک کنند و با بهره گیری از ظرفیت ها و هم افزایی زمینه افزایش مشارکت را فراهم کنند .

حسن نژاد بهره گیری از امکانات عمومی و مردمی را برای کاهش آسیب های اجتماعی متذکر شد و افزود : از توان و ظرفیت سمن ها برای کاهش آسیب های اعتیاد باید استفاده بیشتری کرد.

وی ادامه داد : نگاه آگاهانه و معقولانه در مقابله با مواد مخدر و بسیج امکانات برای حل مشکلات حوزه اعتیاد می تواند راهگشا و اثر بخش باشد

حسن نژاد در پایان بر ضروت ایجاد فرصت مناسب برای اشتغال بهبود یافتگان مواد مخدر با هوشمندی و توجه به مسائل جدید تاکید کرد.

بر اساس آخرین آمارها هم اکنون ۵۸ هزار معتاد در ۵۲۴ مرکز ترک اعتیاد استان مازندران در حال ترک این مواد افیونی قرار دارند و در این مدت نیز طرح پیشگیرانه اعتیاد برای حدود ۳۰۰ هزار نفر در مناطق شهری و روستایی در معرض خطر اجرا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =