کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم شد

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت عصر امروز دوشنبه از لحاظ غلظت آلاینده ازن در شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان) است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون  طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۷۱ در شرایط سالم بود.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۸ و منواکسید کربن با شاخص ۱۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۲۱) با شاخص ۹۹، شهر ری(منطقه ۲۰) با شاخص ۹۰ و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۸۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری(منطقه ۲) با شاخص ۵۱، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۵۴ و پونک با شاخص۵۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدایی امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۷۴ روز هوای سالم و ۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =