۱۰ کردستانی در میان کتابداران برگزیده کشور قرار گرفتند

سنندج - ایرنا - ۱۰ کتابدار کردستانی در میان برگزیدگان پویش ملی هر کتابدار یک کتابخوان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان روز دوشنبه اظهار داشت: پویش هر کتابدار یک کتابخوان با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی پس از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد. 

محمد مخدومی اضافه کرد: در این پویش کتابداران و سایر علاقه‌مندان با ارسال ویدئوهای کوتاه در پیام‌رسان سروش یک کتاب را به طور خلاصه معرفی و برای خواندن سایر علاقه‌مندان معرفی می‌کردند.

وی افزود: در میان برگزیدگان ملی پویش هر کتابدار، یک کتابخوان، حامد عبدالملکی از شهرستان قروه و شیرین نوری کتابدار کتابخانه عمومی شهید برهان عالی شهرستان سنندج (کردستان) حضور دارند.
مخدومی گفت: همچنین میترا گله داری، شیرین نوری، علی رستمی، سمیه کی منش، زیبا عبدالملکی، سالار ایرانی و حیدر رحمتی نیز برگزیدگان استانی پویش هستند که از آن ها تقدیر به عمل آمده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی از زمان شیوع بیماری مهلک کرونا، برنامه های های فرهنگی خود را در فضای مجازی اجرا کرده است که پویش هر کتابدار، یک کتابخوان از آن موارد است.

۸۰ کتابخانه عمومی در کردستان وجود دارد که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و ۳۰ باب هم مشارکتی است.

در حال حاضر ۴۹ هزارو ۸۱۹ نفر در کردستان عضو فعال کتابخانه‌های عمومی واقع در شهرها و روستاهای استان هستند و به ازای هر یکصد نفر جمعیت استان ۴/۱ مترمربع فضای کتابخانه‌ای وجود دارد که این میزان در میانگین کشوری ۴ مترمربع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =