سهمیه سرباز طلبه برای خدمت در مراکز آموزشی افزایش می‌یابد

تهران-ایرنا- عضو ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش از افزایش سهمیه سرباز طلبه به ۲ هزار نفر ویژه مراکز فرهنگی، آموزشی و تبلیغی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش، اجلاسیه مدیران استانی و معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استان ها با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود ملک دار مسوول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه با ارایه گزارشی از خدمات مرکز مدیریت حوزه به طلاب در ایام کرونا، گفت: با بهره مندی از مساعدت های مراجع تقلید، به عموم طلاب و اساتید در قالب بسته های معیشتی کمک شد و همچنین مدارس علمیه ضد عفونی و بسته های بهداشتی به آنان داده شد.

سهمیه سرباز طلبه  به ۲ هزار نفر افزایش یافته است

وی با بیان این که امسال سهمیه  طلاب در نهادها به عنوان سرباز طلبه  به ۲ هزار نفر افزایش یافته است، افزود: با توجه به ضرورت تاثیرگذاری حضور طلاب در نهاد ها، مقرر شد در سال جاری در برخی نهاد ها، ‌ طلابی که حداقل دارای سطح دو می باشند حضور یابند و آموزش های بدوی و ضمن خدمت برای آنان الزامی است.

مسوول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه با بیان این که به کارگیری طلاب در نهادها حتما باید در جهت کارهای فرهنگی و تبلیغی باشد نه اجرایی صرف، افزود:  در بدو تقاضای طلاب برای سرباز طلبگی در نهادها، بایستی با انجام مصاحبه حضوری از طرف معاونت تبلیغ و امور فرهنگی توانمندی تبلیغی و فرهنگی آنها احراز گردد و همچنین نظارت به بکارگیری طلاب در نهادها جهت امور فرهنگی و تبلیغی از طرف معاونت های مختلف حوزه الزامی گردید.

وی از همه نهادها که دارای سهمیه سرباز طلبه می باشند، ‌خواست که به این نکات توجه کنند تا از حضور طلاب نهایت بهره برداری در راستای امور تبلیغی و فرهنگی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =