ماجدی: باید روزی تمام مربیان فوتبال ما داخلی باشند

تهران- ایرنا- رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال با بیان اینکه باید روزی تمام مربیان فوتبال ایران داخلی باشند، گفت: ابتدا باید خودمان مربیان داخلی را قبول داشته باشیم و سپس به صادرات مربی فکر کنیم.

میرشاد ماجدی پس از برگزاری جلسه کمیته آموزش فدراسیون فوتبال با مربیان تیم‌های لیگ برتری گفت: برای اولین بار بعد از شیوع بیماری کرونا، سمیناری را با دستورالعمل فنی و پزشکی برگزار کردیم. از ۱۶ سرمربی تیم‌های لیگ برتری ۱۲ مربی در این نشست شرکت کردند و ۳ مربی هم به دلیل  همزمان بودن این نشست با تمرینات‌شان نتوانستند حضور پیدا کنند.

وی افزود: مسائل بسیار خوبی در حوزه پزشکی برای مربیان مطرح شد و از طرفی در حوزه فنی کارشناسان بحث‌های خوبی را برای سرمربیان بازگو کردند که بهتر است خود مربیان در مورد تاثیر این نشست صحبت کنند. برای ما مهم است نظر آنها را در مورد این نشست بشنویم. البته مربیان از برگزاری این جلسه راضی بودند. امیدواریم این نشست در آینده بهتر پیگیری شود.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال اضافه کرد: در زمینه پزشکی پیش از آغاز لیگ هدف ما این بود که نشستی را برگزار و از تجربیات پزشکان فدراسیون فوتبال استفاده کنیم. این نشست در مورد مسائل مختلف خستگی بازیکنان، دوپینگ و کووید ۱۹ صحبت‌های خوبی مطرح شد. اگر این سمینار تاثیر داشت، آن را برای تمام مربیان جامعه فوتبال برگزار خواهیم کرد.

ماجدی اضافه کرد: تعهد ما این است که بتوانیم مربیان‌مان را حداقل در بحث تئوری به روز کنیم. بیماری کووید ۱۹ منجر شد قسمتی از کلاس‌ها لغو شود. از طرفی ورود مدرسان خارجی برای فدراسیون گران تمام می‌شود. از طرفی مدرسان ما چیزی از مدرسان خارجی کم ندارند.

وی در مورد صادرات مربی به کشورهای خارجی اضافه کرد: ابتدا باید مربیان داخلی را خودمان قبول داشته باشیم و بعد به صادرات فکر کنیم. باید به زمانی برسیم تمام مربیان ما داخلی باشند. فوتبال ما از نظر اقتصادی در مضیقه است و بهتر است از مربیان داخلی استفاده کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =